Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ten azjatycki kraj zakazał „Despacito”. Władzom nie podoba się tekst!

24.07.2017 09:33

Kiedy cały świat szaleje na punkcie latynoskiego przeboju, władze Malezji podjęły decyzję o zakazie odtwarzania utworu we wszystkich państwowych mediach. Powodem nieprzyzwoity tekst.

Ten azjatycki kraj zakazał „Despacito”. Władzom nie podoba się tekst! fot. Youtube (LuisFonsiVEVO)

Malezyjscy fani „Despacito” mogą zapomnieć o usłyszeniu tego hitu w mediach publicznych. Kraj, znany od wielu lat z surowego prawa cenzury, zdecydował o zakazie odtwarzania piosenki w państwowej telewizji i radiu.

Jak poinformowała jedna z tamtejszych agencji prasowych, do władz trafiały liczne skargi na temat obscenicznego tekstu. Co więcej, rząd Malezji zwrócił się także do prywatnych nadawców i zachęcił ich bojkotu przeboju Luisa Fonsiego i Daddy'ego Yankee.

Wiecie, o czym dokładnie jest ta piosenka? Specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy tekst. Na przebój możecie cały czas głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

Hit Fonsiego i Yankee najbardziej streamowanym utworem w historii muzyki

Można już śmiało powiedzieć, że ten latynoski utwór jest jednym z największych przebojów ostatnich kilkunastu lat. Tak wielkim zainteresowaniem dawno nie cieszył się żaden inny hit. Ogromna popularność przyniosła właśnie „Despacito” kolejny wielki rekord - w ciągu jedynie sześciu miesięcy „Despacito” odtworzono ponad 4,6 mld razy we wszystkich serwisach streamingowych. To najlepszy wynik w historii. Więcej szczegółów tutaj.

„Despacito” na wesoło. Najlepsze MEMY od internautów

RadioZET.pl/bbc.com/PK

Oceń