Zamknij

The Beatles: powstanie film dokumentalny o zespole. Reżyserem Peter Jackson

Redakcja
31.01.2019 15:58
The Beatles film dokumentalny w reżyserii Petera Jacksona
fot. Archiwum Radia ZET

Peter Jackson nakręci film dokumentalny o The Beatles, jednym z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki. Trzykrotny laureat prestiżowego Oscara opowie o ostatnich chwilach kultowej brytyjskiej grupy, kiedy tworzyła swój ostatni album „Let It Be”. W dokumencie pojawią się niepublikowane dotąd nigdzie nagrania wideo.

The Beatles: film dokumentalny o zespole w reżyserii Petera Jacksona

Film dokumentalny o The Beatles zbliża się wielkimi krokami. Potwierdziły się informacje, że Peter Jackson pracuje nad filmowym obrazem o legendarnym zespole z Liverpoolu. Słynny reżyser to autor m.in. kultowej produkcji „Władca Pierścieni: Powrót Króla”, która otrzymała aż 11 Oscarów.

Dokument będzie opowiadał ostatnim etapie w historii The Beatles i pracach nad finalną płytą „Let It Be”, która ukazała się w 1970 roku. Reżyser otrzymał do wykorzystania aż 55 godzin niepublikowanych dotąd nigdzie nagrań filmowych z 1969 roku. W zbiorach znalazł się także materiał ze słynnego występu zespołu zagranego na dachu budynku Apple Record w Londynie. Był to ostatni koncert The Beatles.

Ten materiał to po prostu niesamowity skarb historyczny — mówi Peter Jackson i dodaje: — Oglądanie pracujących wspólnie Johna, Paula, George’a i Rongo oraz tworzących od początku słynnych dziś klasyków jest nie tylko fascynujące, ale także zabawne, podnoszące na duchu i zaskakująco intymne.

Wszystkie materiały wideo wykorzystane w filmie zostaną odnowione i poddane procesowi odświeżenia. Potwierdzono także, że produkcja powstaje we współpracy z Paulem McCartneyem, Ringo Starrem, Yoko Ono Lennon i Olivią Harrison.

Data premiery filmu dokumentalnego o The Beatles pozostaje na ten moment nieznana.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/nme.com/PK