Zamknij

The Beatles z nowym teledyskiem do przeboju "Here Comes the Sun" [WIDEO]

Piotr Krajewski
27.09.2019 16:27
The Beatles w nowym teledysku do przeboju Here Comes the Sun wideo
fot. Youtube (The Beatles)

The Beatles to jeden z najsłynniejszych zespołów wszech czasów. Z okazji 50-lecia ich kultowej płyty „Abbey Road”, w internecie ukazał się nowy teledysk grupy do legendarnego przeboju „Here Comes the Sun”. W klipie wykorzystano m.in. stare zdjęcia zespołu, które wykonane w trakcie sesji nagraniowych w studiu Abbey Road.

The Beatles w nowym teledysku „Here Comes the Sun”

The Beatles powrócili z zupełnie nowym teledyskiem do swojego legendarnego hitu „Here Comes the Sun”. Wyjątkowy klip z archiwalnymi zdjęciami i nagraniami to prezent dla fanów brytyjskiego zespołu z okazji 50. rocznicy wydania albumu „Abbey Road”.

Dziewiąta i przedostania w całym dorobku The Beatles płyta jest dziś uznawana za kultowe wydawnictwo, które na stałe wpisało się w historię muzyki popularnej. Podobnie zresztą jak sama okładka krążka. Zdjęcie zrobione na przejściu dla pieszych to jedna z najsłynniejszych fotografii w świecie muzyki. Po dziś dzień tłumy fanów pojawiają się w tym miejscu, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W związku z 50. rocznicą wydania „Abbey Road”, 27 września do sprzedaży trafiła wyjątkowa reedycje albumu. 17 utworów zostało zmiksowanych przez Gilesa Martina oraz inżyniera dźwięku Sama Okella w stereo, high res stereo, 5.1 surround oraz Dolby Atmos. Do podstawowej tracklisty dodano także 23 nagrania z sesji i demówki.

Ręce, które grały na instrumentach, głosy The Beatles, piękno aranżacji — te wszystkie składniki tworzą prawdziwą magię. Naszym zadaniem było zapewnienie, że wszystko zabrzmi bardzo świeżo i że uderzy słuchaczy dokładnie tak samo jak w momencie, w którym zostało nagrane — opowiada Giles Martin we wstępie do nowej edycji „Abbey Road”.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK