Zamknij

The Chainsmokers pod ostrzałem po koncercie. Tłumy fanów nie zachowały dystansu [WIDEO]

29.07.2020 10:05
The Chainsmokers
fot. Twitter

The Chainsmokers w ogniu krytyki. W miniony weekend duet zagrał charytatywny koncert pod Nowym Jorkiem. Podczas wydarzenia nie przestrzegano jednak zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa, a tłum ludzi nie zachował bezpiecznego dystansu. Szokujące nagranie z koncertu The Chainsmokers trafiło do internetu. Trwa śledztwo w tej sprawie.

The Chainsmokers zagrali charytatywny koncert samochodowy w The Hamptons pod Nowym Jorkiem. Choć wydarzenie zorganizowano w szczytnym celu, duet jest w ogniu krytyki po sobotnim występie.

Wszystko przez nagranie wideo z koncertu The Chainsmokers, które trafiło do sieci. Okazuje się, że mimo wcześniejszych zapowiedzi nie przestrzegano zasad dystansu społecznego.

The Chainsmokers zagrali koncert pod Nowym Jorkiem. Setki fanów nie zachowało dystansu

Koncert The Chainsmokers wywołał falę oburzenia w internecie. Wiele osób jest zszokowanych bezmyślnością zgromadzonych pod sceną ludzi i brakiem reakcji ze strony organizatorów.

Wydarzenie było reklamowane jako bezpieczne i zgodne z zasadami bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa. Każdy z uczestników koncertu miał zachować dystans społeczny i nie oddalać się od samochodu. Do internetu trafiło jednak nagranie, na którym widać tłumy fanów bawiących się obok siebie w rytm muzyki.

Na szokujące wideo natychmiast zareagowały władze stanu Nowy Jork. W sprawie organizacji koncertu wszczęto śledztwo.

To było rażące naruszenie zasad zdrowego rozsądku — stwierdził Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone są krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa. Nie dziwi więc ostra reakcja władz na koncert, na którym nie zachowano zasad bezpieczeństwa. Obecność koronawirusa wykryto już u ponad 4,4 miliona Amerykanów. Zmarło ponad 150 tysięcy osób.

RadioZET.pl/consequenceofsound.net