Zamknij

The Cranberries świętuje 50. urodziny Dolores O'Riordan nowym nagraniem [WIDEO]

07.09.2021 11:32
Dolores O'Riordan
fot. James Shaw/REX/Shutterstock/EAST NEWS

The Cranberries opublikował w sieci nowe wideo. Nagranie powstało z okazji 50. urodzin zmarłej wokalistki grupy, Dolores O'Riordan.

Dolores O’Riordan z The Cranberries zmarła 15 stycznia 2018 roku w Londynie. Jako oficjalną przyczynę zgonu podano utonięcie. Irlandzka piosenkarka utopiła się w hotelowej wannie z powodu spożycia zbyt dużej ilości alkoholu. Grób artystki znajduje się na cmentarzu Caherelly w Ballybricken.

The Cranberries świętuje urodziny Dolores O'Riordan nowym klipem

Gdyby O’Riordan żyła do dziś, 6 września obchodziłaby swoje 50. urodziny. O wyjątkowej dacie pamiętali przyjaciele z zespołu artystki. Muzycy The Cranberries przygotowali specjalną playlistę, którą opublikowali na Facebooku i życzyli Dolores wszystkiego dobrego.

Muzycy podkreślili, jak wielką inspiracją i wsparciem była dla nich, zanim odeszła.

Aby uczcić wszystko, czego powstanie zainspirowała i radość, którą nam dawała. W jej 50. urodziny koledzy z zespołu, przyjaciele oraz rodzina stworzyli zupełnie nową playlistę o nazwie "Remembering Dolores", która jest już dostępna na wszystkich platformach streamingowych.

Lista kończy się utworem "Never Grow Old", który otwiera piąty album zespołu "Wake Up and Smell the Coffee". Piosenka i płyta w październiku skończą 20 lat. Kompozycja doczekała się nowego teledysku złożonego z niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, na których widzimy Dolores.

Rok temu członkowie The Cranberries wydali reedycję drugiego albumu grupy "No Need to Argue". Na płycie znalazły się niewydane wcześniej utwory, remiksy i wiele innych.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/NME