Zamknij

The Dumplings z nowym singlem. Promuje kampanię Fundacji Rak’n’Roll [WIDEO]

Piotr Krajewski
03.04.2019 17:03
The Dumplings z nowym singlem promuje kampanię Fundacji Rak’n’Roll WIDEO
fot. Youtube (The Dumplings)

The Dumplings zaangażowali się w nową kampanię Fundacji Rak’n’Roll zatytułowaną „Pijani życiem”. Z tej okazji duet nagrał specjalnie nową piosenką, do której teledysk wyreżyserowała Olga Bołądź. Akcja zachęca do przekazywania 1 proc. podatku na Fundację Rak’n’Roll.

The Dumplings zaprezentowali singiel „Dla Nas KRS 0000 338 803”, który jest częścią nowej kampanii na rzecz przekazywania 1 proc. podatku Fundacji Rak’n’Roll. Inspiracją do stworzenia utworu promującego akcję „Pijani życiem” były doświadczenia osób zmagających się z nowotworem.

Utwór powstał pod wpływem historii ludzi związanych z Fundacją Rak’n’Roll. Osób, które przeszły przez raka i teraz bogatsze o to doświadczenie realizują swoje pasje, żyją pełną piersią, są pijani życiem. Dla nich wszystko jest sceną do tańca – mówi Justyna Święs z The Dumplings.

Premiera piosenki miała miejsce na warszawskim koncercie trasy promującej naszą najnowszą płytę „Raj”. Po reakcjach sądzimy, że się spodobała! – dodaje jej kolega z zespołu Kuba Karaś.

Do utworu powstał także oficjalny teledysk, który wyreżyserowała debiutująca w tej roli Olga Bołądź. Znana polska aktorka przyznała, że z wielką przyjemnością zaangażowała się w projekt. Bohaterami wideoklipu są Marta, Weronika, Kasia, Wioletta oraz Artur. Swoim udziałem chcą wesprzeć wszystkie osoby zmagające się z nowotworem i pokazać im, że z rakiem można żyć i można przez niego przejść.

 Cieszę się z tej współpracy. Często zapominamy, że dla każdego z nas najlepszą imprezą powinno być życie. Dobrze sobie o tymczasem przypomnieć. Dla mnie ten projekt jest ważny również dlatego, że swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiałam, będąc pod opieką agencji aktorskiej Moniki Kaczmarek i Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji. Teraz, gdy jestem na początku drogi po drugiej stronie kamery, Magda znów jest w pewien sposób ze mną — mówi Bołądź.

Fundacja Rak’n’Roll zachęca wszystkie chętne osoby do wsparcia i przekazywania swojego 1 proc. podatku na działanie organizacji. W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać KRS 0000 338 803.

RadioZET.pl/raknroll.pl/PK