Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Płyta Eagles najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów!

21.08.2018 13:40

RIAA, czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego, poinformowało, że płyta „Their Greatest Hits (1971–1975)” zespołu Eagles to najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Wydawnictwo zostało kupione ponad 38 milionów razy i wyprzedziło tym samym legendarny krążek „Thriller” Michaela Jacksona.

The Eagles fot. JUSTIN SULLIVAN/Getty AFP/EAST NEWS

Płyta Eagles najlepiej sprzedającym się albumem w historii

Zespół Eagles ma powody do dumy. Ich składanka „Their Greatest Hits (1971–1975)”, którą wydano w 1976 roku, została oficjalnie najlepiej sprzedającym się albumem w historii. Płyta rozeszła się w ponad 38 milionach egzemplarzy.

RIAA, Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego, potwierdziło informację w swoim najnowszym, zaktualizowanym zestawieniu. Po raz pierwszy w rankingu uwzględniono także wyniki w serwisach streamingowych. 

Co ciekawe, wspomniana płyta Eagles już kiedyś była najlepiej sprzedającym się wydawnictwem wszech czasów. Zmieniło się to po śmierci Michaela Jacksona w 2009 roku, kiedy słuchacze masowo zaczęli kupować egzemplarze legendarnego „Thriller” z 1982 roku.

Eagles to jeden z najsłynniejszych amerykańskich zespołów. Powstał w 1971 roku i wydał siedem albumów studyjnych. Do ich największych hitów należą utwory „Hotel California”, „Desparado” czy „Take It Easy”. W 2016 roku grupa poinformowała o zakończeniu działalności, ale po śmierci współzałożyciela Glenna Freya formacja powróciła na scenę. We wrześniu i październiku Eagles dadzą koncerty w USA.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/PK

Oceń
Tagi