Płyta Eagles najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów!

21.08.2018 13:40

RIAA, czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego, poinformowało, że płyta „Their Greatest Hits (1971–1975)” zespołu Eagles to najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Wydawnictwo zostało kupione ponad 38 milionów razy i wyprzedziło tym samym legendarny krążek „Thriller” Michaela Jacksona.

The Eagles fot. JUSTIN SULLIVAN/Getty AFP/EAST NEWS

Płyta Eagles najlepiej sprzedającym się albumem w historii

Zespół Eagles ma powody do dumy. Ich składanka „Their Greatest Hits (1971–1975)”, którą wydano w 1976 roku, została oficjalnie najlepiej sprzedającym się albumem w historii. Płyta rozeszła się w ponad 38 milionach egzemplarzy.

RIAA, Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego, potwierdziło informację w swoim najnowszym, zaktualizowanym zestawieniu. Po raz pierwszy w rankingu uwzględniono także wyniki w serwisach streamingowych. 

Co ciekawe, wspomniana płyta Eagles już kiedyś była najlepiej sprzedającym się wydawnictwem wszech czasów. Zmieniło się to po śmierci Michaela Jacksona w 2009 roku, kiedy słuchacze masowo zaczęli kupować egzemplarze legendarnego „Thriller” z 1982 roku.

Eagles to jeden z najsłynniejszych amerykańskich zespołów. Powstał w 1971 roku i wydał siedem albumów studyjnych. Do ich największych hitów należą utwory „Hotel California”, „Desparado” czy „Take It Easy”. W 2016 roku grupa poinformowała o zakończeniu działalności, ale po śmierci współzałożyciela Glenna Freya formacja powróciła na scenę. We wrześniu i październiku Eagles dadzą koncerty w USA.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/PK

Oceń
Tagi