Zamknij

Oto sposób na koncerty w trakcie pandemii? Flaming Lips wystąpili w dmuchanych bańkach [WIDEO]

14.10.2020 10:22
The Flaming Lips
fot. (The Flaming Lips w 2010 roku) HUSSEIN SAMIR/SIPA/EAST NEWS

The Flaming Lips, popularny amerykański zespół rockowy, zagrał koncert w bańkach. Zarówno muzycy, jak i publiczność znajdowali się w dmuchanych kulach. Czy to dobry sposób na granie w trakcie pandemii koronawirusa?

The Flaming Lips to słynny amerykański zespół, który koncertuje od ponad 30 lat. Koronawirus sprawił, że rockowa grupa, podobnie jak cała branża muzyczna, musiała drastycznie zmienić swoje plany koncertowe na najbliższe miesiące.

Formacja z Waynem Coynem wpadła jednak na interesujący pomysł, który ich zdaniem może być świetnym rozwiązaniem na koncerty podczas pandemii koronawirusa. W poniedziałek The Flaming Lips zagrali koncert w bańkach.

The Chainsmokers pod ostrzałem po koncercie. Tłumy fanów nie zachowały dystansu [WIDEO]

The Flaming Lips wystąpili przed publicznością w bańkach. Sposób na koncerty w trakcie pandemii koronawirusa?

The Flaming Lips zorganizowali wyjątkowy koncert w Oklahoma City. Aby zapewnić bezpieczeństwo zespołowi i publiczności, wszyscy muzycy i widzowie znajdowali się w wielkich, dmuchanych bańkach, które skutecznie oddzielały uczestników od siebie.

Grupa wierzy, że koncerty z dmuchanymi bańkami mogą być dobrym sposobem na występowanie w trakcie pandemii koronawirusa.

Chcemy, aby było to zarówno bezpieczne, jak i zapewniające wspaniałe wrażenia — powiedział Wayne Coyne.

The Flaming Lips: co to za zespół?

The Flaming Lips to popularny amerykański zespół rockowy, który powstał w 1983 roku. Słynąca z eksperymentalnej muzyki grupa wydała szesnaście albumów studyjnych i została nagrodzona trzema nagrodami Grammy.

Zespół współpracował m.in. z Miley Cyrus przy jej eksperymentalnej płycie „Miley Cyrus & Her Dead Petz” z 2015 roku.

Koncert Hurts w ramach cyklu „ZET Akustycznie”. Nie zabrakło hitu „Wonderful Life” [WIDEO]

RadioZET.pl/nme.com/PK