Zamknij

The Rewind Tour po raz pierwszy w Polsce. Wystąpią m.in. Aqua, Snap!, Technotronic

Piotr Krajewski
23.05.2019 10:45
The Rewind Tour po raz pierwszy w Polsce. Wystąpią m.in. Aqua, Snap!, Technotronic
fot. mat. prasowe

Knock Out Productions prezentuje The Rewind Tour in Poland, czyli powrót do lat dziewięćdziesiątych z największymi gwiazdami tamtych czasów. Poznaliśmy pierwszych trzech artystów, którzy wystąpią 16 listopada na warszawskim Torwarze. Wystąpią m.in. Aqua, Snap! i Technotronic. Na wydarzenie zaprasza Radio ZET.

The Rewind Tour odbędzie się 16 listopada w Warszawie. Organizatorzy wydarzenia zaprezentowali pierwszych trzech artystów, którzy wystąpią na wydarzeniu poświęconym muzyce lat dziewięćdziesiątych.

Na warszawskim Torwarze zagrają Aqua, Snap! i Technotronic. To jednak nie koniec ogłoszeń. W ciągu kilku tygodni poznamy kolejnych trzech artystów. Szykuje się prawdziwe święto muzyki pop lat dziewięćdziesiątych i powrót do nostalgicznych czasów kaset magnetofonowych, VHS i uwielbianego MTV.

Bilety na The Rewind Tour będą dostępne w sprzedaży od 3 czerwca, tylko na www.eventim.pl.

AQUA (Dania)

Założony w 1994 roku duński zespół Aqua zyskał międzynarodową rozpoznawalność dzięki przebojowi „Barbie Girl” wydanemu w 1997. Utwór trafił na pierwsze miejsce list przebojów w wielu krajach na świecie, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedał się w 1,8 mln egzemplarzy. Singiel promował debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Aquariumz”. W 2000 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Aquarius”. Rok później muzycy zawiesili działalność, a w 2007 zdecydowali się na reaktywację zespołu. W 2012 premierę miała ich pierwsza po powrocie do wspólnego grania płyta zatytułowana Megalomania. Zespół sukcesywnie koncertuje do dziś, zrzeszając fanów pop kultury lat 90 na całym świecie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Ace of Base, Toy-Box, Vengaboys, Whigfield...

SNAP! (Niemcy)

Niemiecki zespół SNAP! To jeden z najbardziej znanych duetów producenckich muzyki eurodance na świecie. Ich singiel „The power” to jeden z najczęściej granych utworów tanecznych w historii muzyki, a album „World Power” który promował, sprzedał się w 7 mln egzemplarzy i wyniósł zespół na szczyty popularności w zaledwie kilka miesięcy. Kolejny album z hitem „Rhythm Is A Dancer” tylko ugruntował ich pozycje. 

Sprawdź, jeśli lubisz: 2 Unlimited, U96, Captain Hollywood Project, Culture Beat...

Technotronic (Belgia)

Grupa założona w 1989 roku, która po raz pierwszy  dotarła z muzyką house do mainstreamu. Ich przebój „Pump Up The Jam”, który promował album o tym samym tytule, sprzedał się w 14 mln egzemplarzy i przetarł szlaki elektronicznej scenie house, którą grupa umiejętnie łączyła z innym zdobywającym coraz większa popularność gatunkiem muzycznym, czyli rapem. Dzięki temu Technotronic miało szansę grać przed ówczesną, wielką już gwiazdą – Madonną. Na wydarzeniu pobawimy się również przy innych przebojach grupy, takich jak „Get Up” czy „Move This”.

Sprawdź, jeśli lubisz: C & C Music Factory, La Bouche, Black Box, Ice Mc...

RadioZET.pl/PK