Zamknij

The Rolling Stones zarobili 5,5 mln dolarów za koncert w Warszawie!

Redakcja
11.07.2018 11:51
Mick Jagger The Rolling Stones
fot. BORIS HORVAT/AFP/EAST NEWS

Koncert The Rolling Stones w Warszawie za nami. To było jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku, na które bilety kosztowały nawet 2 tys. złotych. Nic więc dziwnego, iż zespół otrzymał za warszawski koncert niemałe pieniądze. „Rzeczpospolita” podaje, że The Rolling Stones zarobili 5,5 mln dolarów.

The Rolling Stones zarobili 5,5 mln dolarów za koncert w Warszawie

„Rzeczpospolita” dotarła do zarobków The Rolling Stones za koncert w Warszawie, który odbył się 8 lipca. Według informacji gazety zespół z Mickiem Jaggerem zarobił w Polsce 5,5 mln dolarów, czyli ponad 20 mln złotych.

Tak wysoka kwota nie dziwi, bo bilety na koncerty The Rolling Stones należą do jednych z najdroższych w całej branży. Za najlepsze miejsca na płycie PGE Narodowego polscy fani musieli zapłacić 2 tys. złotych, a miejsca siedzące kosztowały nawet 1,6 tys. złotych. Co ciekawe, podobno aż 60 proc. wpływów z wejściówek trafia prosto do kieszeni Stonesów.

W 2017 roku każdy koncert jesiennej części trasy „No Filter Tour” przyniósł średnio The Rolling Stones wpływy w wysokości około 10 mln dolarów. Muzycy zarobili najwięcej za show w Paryżu — 18,5 mln dolarów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/rp.pl/PK