Zamknij

Co dalej z The Rolling Stones po śmierci Charliego Wattsa? "Uszanują jego życzenie"

26.08.2021 14:32
The Rolling Stones
fot. Chris Tuite/imageSPACE/REX Features/East News

Śmierć Charliego Wattsa była szokiem dla fanów The Rolling Stones. Wielu z nich natychmiast zaczęło drżeć o przyszłość zespołu, który na wrzesień miał zaplanowaną trasę koncertową. Czy Stonesi nadal będą koncertować? Muzycy podobno podjęli już decyzję.

Charlie Watts zmarł 24 sierpnia w wieku 80 lat. Przyczyna śmierci perkusisty The Rolling Stones nie została ujawniona, ale wiadomo, że brytyjski muzyk przebywał w ostatnich tygodniach w szpitalu, gdzie przeszedł operację serca.

Odejście Wattsa wywołało ogromne poruszenie wśród fanów Stonesów, którzy zaczęli zastanawiać się nad przyszłością legendarnego zespołu. Czy The Rolling Stones będą jeszcze koncertować? Brytyjski "The Sun" ujawnił plany muzyków.

Co dalej z The Rolling Stones po śmierci Charliego Wattsa?

The Rolling Stones zagrają najbliższe koncerty zgodnie z planem – informuje "The Sun". Jak podaje brytyjski dziennik, muzycy będą kontynuować trasę "No Filter Tour". Charlie Watts zrezygnował z koncertów w 2020 roku i poinformował, że jego miejsce na scenie zajmie Steve Jordan.

Mimo druzgocącej informacji zespół podobno chce dalej występować, a nadchodzące koncerty zadedykuje słynnemu 80-letniemu perkusiście. Grupa planuje coś specjalnego.

Był dla nich jak brat. Wiedzą, że byłoby mu przykro, gdyby odwołali koncerty. Charlie udzielił im błogosławieństwa, aby mogli koncertować po jego operacji. Uszanują jego życzenie – pisze "The Sun".

Na ten moment muzycy The Rolling Stones nie odnieśli się jeszcze publicznie do nadchodzących koncertów po odejściu Wattsa.

Kontynuacja trasy koncertowej "No Filter Tour", która w 2018 roku dotarła także do Warszawy, rozpocznie się 26 września koncertem w St. Louis. The Rolling Stones będą występować przez kilka tygodni na terenie Stanów Zjednoczonych.

RadioZET.pl/thesun.co.uk,nypost.com