Zamknij

The Rolling Stones wyda jubileuszowy album. Zespół zapowiada płytę niepublikowanym wcześniej utworem

23.08.2021 09:38
The Rolling Stones
fot. mat. prasowe/Universal Music Polska/Helmut Newton

The Rolling Stones zapowiada jubileuszowe wydanie kultowej płyty "Tattoo You". Album promuje niepublikowany wcześniej utwór "Living In The Heart of Love”.

The Rolling Stones to niekwestionowana legenda rocka. Muzycy mimo długich lat na scenie nadal są w formie i nie planują emerytury. Zespół wyda wkrótce zremasterowaną wersję klasycznego albumu "Tattoo You". Na płycie znajdziemy 9 niewydanych wcześniej utworów, w tym singiel promujący wydawnictwo - "Living In The Heart of Love”.

The Rolling Stones opublikował utwór "Living In The Heart of Love”

Remaster albumu "Tattoo You”, który pierwotnie ukazał się 24 sierpnia 1981 roku, trafi do sklepów i na platformy streamingowe 22 października 2021. Na wyczekiwanej przez fanów edycji nie zabraknie takich klasyków jak "Hang Fire”, "Waiting On A Friend” (z gościnnym udziałem mistrza saksofonu Sonny’ego Rollinsa) i oczywiście "Start Me Up”. W wydaniu deluxe do wydawnictwa dołączone zostaną także "Lost & Found: Rarities” oraz "Still Life: Wembley Stadium 1982”.

"Lost & Found” to 9 niewydanych wcześniej utworów z okresu "Tattoo You”, przygotowanych na nowo i z dodanymi wokalami i gitarami. Pośród nich kompozycja "Living In The Heart of Love”, która jest kwintesencją brzmienia The Rolling Stones.

Singla promującego remaster kultowej płyty Stonesów, możecie posłuchać poniżej:

The Rolling Stones z wyjątkową reedycją płyty "Tattoo You"

Na "Lost & Found” pojawia się także niepublikowana wersja "Shame, Shame, Shame”, po raz pierwszy nagrana w 1963 przez jednego z bohaterów grupy, Jimmy’ego Reeda; cover soulowego klasyka "Drift Away” z repertuaru Dobiego Graya czy fascynująca, nasycona reggae wersja "Start Me Up”.

Druga część nowego wydawnictwa to zapis koncertu "Still Life: Wembley Stadium 1982”. Występ odbył się w czerwcu 1982 roku w Londynie na słynnym stadionie, a zespół zagrał na nim 26-utworowy set. Na otwarcie wybrzmiało "Under My Thumb”, a następnie można było usłyszeć ponadczasowe klasyki jak "Let’s Spend The Night Together”, "Honky Tonk Women” czy "Brown Sugar”. W setliście nie zabrakło coverów – „Just My Imagination” The Temptations, „Twenty Flight rock” Eddiego Cochrana, "Going To A Go Go” The Miracles oraz "Chantilly Lace” The Big Bopper. W setliście pojawiły się naturalnie utwory z "Tattoo You”: "Start Me Up”, "Neighbours”, "Little T&A” oraz "Hang Fire”.

"Tattoo You (40th Anniversary Edition)” to następca reedycji "Goats Head Soup” (1973), która trafiła do sprzedaży w 2020 i sprawiła, że album trafił ponownie na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Podobny sukces odnotowała reedycja "Exile On Main St.” (1972) wydana w 2010 roku.