Zamknij

„The Sound of Silence” w gitarowej wersji. Polski gitarzysta zrobił cover ku czci Pawła Adamowicza

Redakcja
21.01.2019 13:18
The Sound of silence gitarowy cover Marcin Blicharski
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

„The Sound of Silence” w wersji zespołu Disturbed to jeden z utworów, który wielu Polakom będzie kojarzył się z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. Piosenkę można było usłyszeć podczas marszu milczenia. Ku pamięci prezydenta Gdańska polski gitarzysta Marcin Blicharski stworzył gitarowy cover „The Sound of Silence”.

„The Sound of Silence”: gitarowy cover Marcina Blicharskiego

„The Sound of Silence” doczekało się gitarowego coveru, którego autorem jest Marcin Blicharski, polski gitarzysta współpracujący na co dzień m.in. z Patrykiem Kumorem.

Zobacz także

Jak pisze sam gitarzysta, jego instrumentalna wersja „The Sound of Silence” powstała na cześć Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Ku pamięci Pawła Adamowicza... Niech przemówi muzyka, wszak powinna łączyć nie dzielić, być poza podziałami i polityką. Spoczywaj w pokoju... »Witaj ciemności, moja stara przyjaciółko«” — napisał Marcin Blicharski na Youtube i dodał słynny już hasthag „Artyści przeciw nienawiści”.

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek, 14 stycznia. W niedzielny wieczór podczas finału WOŚP 2019 prezydent Gdańska został trzykrotnie ugodzony nożem. Walka o jego życie trwała kilkanaście godzin. Pogrzeb Pawła Adamowicza odbył się w sobotę.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/interia.pl/PK