Zamknij

Gdańsk chce zaprosić wokalistę Disturbed. Wykona „The Sound of Silence” na żywo?

Redakcja
23.01.2019 10:52
Gdańsk chce zaprosić wokalistę Disturbed The Sound of Silence
fot. Youtube (Disturbed)

„The Sound of Silence” w wersji Disturbed będzie już zawsze kojarzył się Polakom ze śmiercią Pawła Adamowicza. To właśnie tym utworem tysiące Gdańszczan pożegnało swojego tragicznie zmarłego prezydenta. Organizator marszu milczenia chce zaprosić wokalistę Disturbed do Gdańska.

Gdańsk chce zaprosić do miasta wokalistę Disturbed. Na taki pomysł wpadł Radomir Szumełda, przewodniczący KOD Pomorze i organizator słynnej manifestacji po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, w trakcie której zagrano „The Sound of Silence” w wersji Disturbed. Piosenka wywołała ogromne wzruszenie wśród tysięcy osób i była odtwarzana na marszach milczenia w całej Polsce. „The Sound of Silence” odegrano także z wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie.

Zobacz także

W rozmowie z „Wyborczą” Radomir Szumełda opowiedział o historii wyboru „The Sound of Silence” i swoich planach związanych z zaproszeniem do Gdańska Davida Draimana z Disturbed.

Na to wykonanie trafiliśmy rok temu i chcieliśmy wykorzystać je podczas wyjątkowej okazji, gdy emocje będą piękne, ale trudne. Początkowo w trakcie poniedziałkowej manifestacji zamierzaliśmy odtwarzać tylko muzykę. Michał Szulc przypomniał sobie jednak o tej wersji „The Sound of Silence”. Zdecydowaliśmy się puścić ją bez wahania. Tekst utworu pięknie wpisuje się w opowieść o Pawle i jego testament — mówi „Wyborczej” Szumełda i dodaje: — Będę próbował skontaktować się z wokalistą zespołu Disturbed i zaprosić go do Gdańska.

Do zespołu piszą także sami fani, którzy opowiadają muzykom o śmierci Pawła Adamowicza. Przyznają także, że po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku utwór „The Sound of Silence” ma specjalnej miejsce w polskiej historii.

20 czerwca Disturbed wystąpią na koncercie w Warszawie. Wygląda na to, że właśnie wtedy działacz będzie próbował ściągnąć do Gdańska wokalistę Davida Draimana. Zespół nie skomentował na ten moment całej sprawy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/trojmiasto.wyborcza.pl/PK