Zamknij

„The Sound of Silence” w wersji Lorde i Marlona Williamsa. Poruszający cover [WIDEO]

Piotr Krajewski
18.04.2019 13:20
The Sound of Silence: poruszający cover Lorde i Marlona Williamsa WIDEO
fot. Youtube (Sylke)

„The Sound of Silence” będzie już zawsze kojarzyło się wielu Polakom z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. Piosenkę w wersji Disturbed można było usłyszeć podczas wydarzeń poświęconych pamięci zmarłego prezydenta Gdańska. W internecie pojawił się poruszający cover „The Sound of Silence” w wykonaniu Lorde i Marlona Williamsa, którzy wykonali go w trakcie charytatywnego koncertu dla ofiar ataków na meczety w Christchurch.

The Sound of Silence: cover Lorde i Marlona Williamsa

Lorde i Marlon Williams zaśpiewali w środę niezwykle poruszający cover „The Sound of Silence” duetu Simon & Garfunkel. Występ odbył się w ramach charytatywnego koncertu „You Are Us / Aroha Nui”, który zorganizowano po tragicznych atakach na meczety w nowozelandzkim Christchurch. 15 marca zamachowiec zabił 50 osób.

Polscy słuchacze kojarzą przede wszystkim piosenkę „The Sound of Silence” w wersji zespołu Disturbed. W styczniu utwór został wyemitowany w trakcie marszu milczenia w Gdańsku, który odbył się w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. W kolejnych dniach „The Sound of Silence” można było usłyszeć również podczas innych wydarzeń poświęconych pamięci zmarłego prezydenta Gdańska.

>> „The Sound of Silence” w wersji Disturbed: tekst i tłumaczenie po polsku

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK