Zamknij

The Voice Kids: nie żyje 16-letnia uczestniczka. Przegrała walkę z chorobą

28.10.2020 09:45
Grace Mertens z "The Voice Kids"
fot. Instagram:@thevoicekids

Grace Mertens z niemieckiego "The Voice Kids" nie żyje. 16-letnia uczestniczka zmarła z powodu guza mózgu. Informację o śmierci dziewczynki przekazała produkcja programu. 

Gwiazda niemieckiego "The Voice Kids" Grace Mertens zmarła z powodu choroby neurologicznej. Druzgocącą informację o śmierci 16-latki przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dziewczynka wzięła udział w talent-show w 2017 roku. W programie wyznała, że zmaga się z guzem mózgu. Mimo to świetnie radziła sobie na scenie. W czasie przesłuchań fenomenalnie wykonała utwór "Don't put dirt on my grave yet" zespołu Nashville Cast, za co otrzymała owacje na stojąco.

The Voice Kids: 16-letnia Grace Mertens nie żyje 

Nastolatka od lat zmagała się z nieoperacyjnym nowotworem mózgu. Kilka tygodni przed śmiercią Grace opublikowała druzgocące wyznanie. 

- Mój guz rośnie i jest już poza kontrolą. Lekarze nie mogą nic zrobić, aby zahamować jego wzrost. Nie chciałabym tego mówić i nie chciałabym, żeby było prawdą... Planujemy mój pogrzeb i pomyślałyśmy, że cudownie byłoby przygotować wideo z przyjaciółmi i rodziną, którzy mnie wspominają i opowiadają historie o tym, jak się poznaliśmy lub jakie było ich pierwsze wrażenie, gdy mnie zobaczyli - wyznała Grece. 

Trzy tygodnie temu rodzice przekazali, że życie młodziutkiej gwiazdy "The Voice Kids" gaśnie. 

- Czas Grace z nami dobiega końca. Większość dnia przespała i prawie nic nie powiedziała. Skorzystałam z chwili, gdy odzyskała świadomość i pokazałam jej nagrania, w których śpiewacie dla niej - przekazała mama dziewczynki.

Grece Mertens odeszła 22 października w wieku 16 lat. Tragiczną informację przekazali fanom producenci "The Voice Kids". 

W weekend otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Grace Mertens z Hamburga zmarła w wieku zaledwie 16 lat w wyniku powikłań guza mózgu. Nigdy Cię nie zapomnimy.