The Voice Kids: skandal w Rosji. Sfałszowano wyniki głosowania w finale

17.05.2019 12:16

Skandal w „The Voice Kids” w Rosji. Okazało się, że wyniki głosowania w finale szóstego sezonu talent show dla dzieci zostały sfałszowane. Mikella Abramowa, córka znanego milionera, wygrała dzięki wynajętym botom. Wynik został anulowany.

The Voice Kids skandal w Rosji sfałszowano wyniki głosowania w finale fot. Youtube (The Voice Kids Russia/Голос Дети)

„The Voice Kids” w Rosji zakończyło się ogromnym skandalem. Finał szóstej edycji wygrała 10-letnia Mikella Abramowa, która jest córką rosyjskiej piosenkarki Alsou i milionera Jana Abramowa. Dziewczynka otrzymała łącznie 56,5 proc. głosów od telewidzów.

Po zakończonym finale pojawiły się głośne spekulacje, że wyniki rosyjskiego „The Voice Kids” mogą być sfałszowane. Na zlecenie stacji Pierwyj Kanał wszczęto śledztwo w tej sprawie. Wynajęto do tego firmę, która zajęła się zbadaniem wszystkich głosów.

Szybko okazało się, że wyniki w finale zostały sfałszowane przez specjalnie wynajęte do tego boty. W trakcie głosowania wysłano ponad 8 tys. głosów z fikcyjnych kont. Podjęto decyzję o anulowaniu wyników finału „The Voice Kids”.

Obecność Mikelli Ambramowej w programie od początku budziła duże kontrowersje. Producentom zarzucono, że dziewczynka jest faworyzowana z powodu znanych rodziców.

RadioZET.pl/onet.pl,wirtualnemedia.pl/PK

Oceń