Zamknij

The Voice of Poland 11: Krystian Ochman wygra? Jest wnukiem światowej sławy muzyka

05.12.2020 15:00
Krystian Ochman
fot. Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP

Krystian Ochman walczy o zwycięstwo w „The Voice of Poland 11”. Utalentowany uczestnik jest jednym z głównych faworytów finału jedenastej edycji. Okazuje się, że Krystian Ochman to wnuk światowej sławy tenora. Jego dziadkiem jest śpiewak Wiesław Ochman.

Krystian Ochman wygra „The Voice of Poland”? Wielu widzów wróży finaliście zwycięstwo w jedenastej edycji popularnego programu.

Wszystko wskazuje na to, że wokalny talent odziedziczył w genach. Dziadkiem Krystiana Ochmana jest słynny polski tenor, Wiesław Ochman.

Krystian Ochman to wnuk Wiesława Ochmana, światowej sławy tenora

Krystian Ochman to jeden z najzdolniejszych uczestników „The Voice of Poland 11”. W półfinale programu młody piosenkarz zaprezentował swój pierwszy singiel „Światłocienie”, który natychmiast podbił polski internet.

Voice of Poland 11: Krystian Ochman faworytem finału? „Światłocienie” hitem sieci [WIDEO]

Finalista „The Voice of Poland” nie jest jedynym utalentowanym muzykiem w rodzinie. Dziadkiem Krystiana Ochmana jest światowej sławy śpiewak operowy, Wiesław Ochman. Urodzony w 1937 roku tenor może pochwalić się wielką międzynarodową karierą. Polak występował na największych scenach operowych, m.in. w La Scali w Mediolanie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Operze Garniera w Paryżu. Za swoje zasługi został odznaczony m.in. Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który przyznał mu w 2005 roku minister kultury, Waldemar Dąbrowski.

Co ciekawe, to właśnie Wiesław Ochman zachęcił Krystiana Ochmana do rozpoczęcia nauki w szkole muzycznej. Dziadek zachwycił się występem wnuka w jednym z licealnych przedstawień i zaproponował mu studia na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Krystian Ochman nie ukrywa, że dziadek jest jego wielkim autorytetem. Na jego profilu na Instagramie można znaleźć wspólne zdjęcie z dziadkami.

- Dwóch tenorów w jednym miejscu. Mistrz i jego uczeń. Gwiazda i jej fan. Państwo Maestro i ich wnuk – napisał Krystian.

The Voice of Poland 11: kiedy finał programu?

Finał „The Voice of Poland 11” odbędzie się w sobotę, 5 grudnia. W finałowym odcinku jedenastej edycji zmierzy się czterech finalistów, którzy powalczą o tytuł najlepszego głosu w Polsce: