Zamknij

Ta piosenka zgarnęła Złotego Globa! Teraz pora na Oscara?

Redakcja
08.01.2018 16:48
Ta piosenka zgarnęła Złotego Globa! Teraz pora na Oscara?
fot. Youtube (NBC)

75. ceremonia wręczenia Złotych Globów za nami. Także tym razem nie mogło zabraknąć kategorii, w której zostaje doceniona najlepsza filmowa kompozycja. Tegoroczna statuetka trafiła do twórców utworu „This Is Me” z filmu „Król rozrywki”.

„This Is Me” to kompozycja promująca musical „Król rozrywki” opowiadający historię P.T. Barnuma – uznawanego za jednego z prekursorów dzisiejszego przemysłu rozrywkowego. Film trafił do polskich kin 29 grudnia. W rolach głównych występują Hugh Jackman, Michelle Williams i Zac Efron.

Utwór wykonywany przez Kealę Settle pokonał „Mudbound” Mary J. Blige, „The Star” Mariah Carey, „Ferdinand” Nicka Jonasa i „Coco” Miguela.

Twórcami zwycięskiej piosenki są Benj Pasek oraz Justin Paul. To ich druga z rzędu statuetka Złotego Globa – w zeszłym roku otrzymali nagrodę za kompozycję „City of Stars” z nagrodzonego sześcioma Oscarami filmu „La La Land”.

W poprzednich latach prestiżowe trofeum trafiło do m.in. „Writing's on the Wall” Sama Smitha, „Skyfall” Adele czy „My Heart Will Go On”.

Będzie też Oscar?

Nie od dziś wiadomo, że Złote Globy są traktowane jako tzw. „przedbiegi” do Oscarów. Piosenka „This Is Me” ma więc ogromne szanse na zdobycie najważniejszej nagrody w całej branży filmowej.

Nominacje do tegorocznych Oscarów zostaną ogłoszone 23 stycznia. Galę zaplanowano na 4 marca w Los Angeles.

RadioZET.pl/PK