Zamknij

Tim Bogert nie żyje. Popularny Basista zmarł po długiej walce z rakiem

14.01.2021 12:28
Znicz
fot. shutterstock.co

Tim Bogert nie żyje. Popularny basista, znany z zespołów Vanilla Fudge i Cactus, zmarł w wieku 76 lat. Muzyk zmagał się z chorobą nowotworową.

Tim Bogert nie żyje. Amerykański basista i członek wielu popularnych zespołów zmarł w środę, 13 stycznia w wieku 76 lat. Portal Deadline poinformował, że muzyk odszedł po długiej walce z rakiem.

Tim Bogert nie żyje. Basista zmarł w wieku 76 lat po walce z rakiem

Śmierć Tima Bogerta potwierdził w mediach społecznościowych jego przyjaciel i były kolega z zespołu Beck, Bogert & Appice, Carmine Appice.

Odszedł dziś mój prawdziwy przyjaciel. Był dla mnie jak brat. Przyjaźniliśmy się od ponad 50 lat. Był basistą jedynym w swoim rodzaju, zainspirował wielu muzyków na całym świecie – napisał Appice na Facebooku i dodał: „Spoczywaj w pokoju, mój partnerze. Kocham Cię. Do zobaczenia po drugiej stronie”.

Wielu znanych artystów zdecydowało się pożegnać artystę w internecie. Zdjęcie Bogerta opublikował na Facebooku m.in. Slash z Guns N’ Roses.

Sam Jayne nie żyje. Ciało poszukiwanego muzyka znaleziono w samochodzie

Kariera Tima Bogerta

Tim Bogert zasłynął z występów w zespołach Vanilla Fudge, Cactus i Beck, Bogert & Appice. W 1999 roku za swoje zasługi dla muzyki rockowej trafił do Hollywood RockWalk of Fame.

Przez wiele koncertował z różnymi zespołami. Przeszedł na emeryturę w 2009 roku.

Raper Swae Lee omal nie zginął w wypadku. Pokazał roztrzaskany samochód [FOTO]

RadioZET.pl/deadline.com,variety.com