Zamknij

Tim Smith nie żyje. 59-letni wokalista The Cardiacs poważnie chorował od wielu lat

22.07.2020 14:14
Tim Smith Cardiacs
fot. Youtube screen

Tim Smith nie żyje. Wokalista zespołu The Cardiacs zmarł w wieku 59 lat. Od wielu lat muzyk zmagał się z problemami zdrowotnymi. W 2008 roku przeszedł zawał serca i udar mózgu.

Tim Smith nie żyje. Lider i wokalista rockowego zespołu The Cardiacs zmarł we wtorek w wieku 59 lat. Śmierć artysty potwierdził m.in. kolega z grupy Kavus Torabi, który opublikował jego zdjęcie z podpisem: „Do zobaczenia później, prawda?”.

Brytyjski muzyk zmagał się w ostatnich latach z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2008 roku przeszedł zawał serca i udar mózgu. Miał problemy z mową oraz poruszaniem. Rozwinęła się też u niego dystonia, czyli bardzo rzadkie zaburzenie neurologiczne, które objawia się mimowolnymi ruchami ciała.

Dokładna przyczyna śmierci Tima Smitha nie została jednak ujawniona.

Tim Smith nie żyje. Kim był muzyk The Cardiacs?

Tim Smith zasłynął jako członek zespołu The Cardiacs, który powstał pod koniec lat siedemdziesiątych w Anglii.

Grupa wydała osiem albumów studyjnych. Mimo braku sukcesu komercyjnego muzycy cieszyli się dużą popularnością, a ich ekscentryczna twórczość, łącząca w sobie rock progresywny i psychodelię, zainspirowała wiele znanych dziś zespołów, m.in. Radiohead, Blur, Biffy Clyro czy Faith No More.

Zmieniłeś muzykę. Jak nikt inny. Ciesz się życiem na rozgwieżdżonym niebie. Żegnaj, Tim — napisał jeden z fanów.

RadioZET.pl/theguardian.com,nme.com