Tłumy fanów pożegnały Dolores O'Riordan z The Cranberries [ZDJĘCIA]

22.01.2018 11:11

Setki osób wzięły udział w oficjalnym pożegnaniu liderki The Cranberries w irlandzkim Limerick. Mnóstwo fanów czekało w deszczu, aby móc wejść do kościoła i pożegnać swoją idolkę.

Tłumy fanów pożegnały Dolores O'Riordan z The Cranberries [ZDJĘCIA] fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Pomimo wietrznej i deszczowej pogody w niedzielę fani postanowili pożegnać Dolores O'Riordan w jej rodzinnym mieście. W oficjalnym pożegnaniu przed pogrzebem wzięły udział setki osób.

Przed wejściem do kościoła św. Józefa w Limerick ustawiła się ogromna kolejka ludzi chcących po raz ostatni zobaczyć liderkę The Cranberries. Wewnątrz świątyni ustawiono otwartą trumnę z ciałem artystki. W tle było słychać utwory O'Riordan, a tuż obok złożonych kwiatów pojawił się napis: „piosenka się skończyła, ale wspomnienia trwają nadal”.

Pogrzeb artystki odbędzie się we wtorek rano w kościele w Ballybricken. Artystka spocznie na tamtejszym cmentarzu tuż obok swojego ojca.

Przypomnijmy, że 15 stycznia gwiazda The Cranberries została znaleziona martwa w łazience w hotelu London Hilton on Park Lane. Policja wykluczyła udział osób trzecich i nie uznała śmierci za podejrzaną.

Przyczyna śmierci

Jak informuje brytyjski The Guardian, badania pośmiertne Dolores O’Riordan zostały już wykonane. Koroner wciąż jednak czeka na wyniki wielu testów. Dochodzenie w sprawie dokładnych przyczyn zgonu 46-latki zostało więc przełożone. Datę wznowienia zaplanowano na 3 kwietnia.

Ostatni występ O’Riordan

Swój ostatni publiczny występ w życiu liderka The Cranberries dała 14 grudnia podczas świątecznej imprezy Billboard Music Group's 2017 w Nowym Jorku. Zaśpiewała wielkie przeboje „Linger” i „Zombie”. Tutaj możesz zobaczyć nagranie.

RadioZET.pl/bbc.com/PK

Oceń