Zamknij

To już oficjalne! „Despacito” najczęściej oglądanym teledyskiem w historii internetu

Redakcja
04.08.2017 21:37
To już oficjalne! „Despacito” najczęściej oglądanym teledyskiem w historii internetu
fot. Youtube (LuisFonsiVEVO)

Ten moment musiał w końcu nadejść. Klip do „Despacito” to najczęściej oglądane wideo w całej historii serwisu YouTube. Teledysk przekroczył magiczną barierę 3 miliardów wyświetleń.

Wystarczyło niecałe siedem miesięcy, aby teledysk do przeboju lata 2017 stał się najpopularniejszym wideo w historii. „Despacito” pokonało właśnie klip do „See You Again” Wiza Khalify, który cieszył się tytułem najczęściej oglądanego przez jedynie trzy tygodnie. Wideoklip przekroczył jako pierwszy barierę 3 miliardów wyświetleń.

Utwór Luisa Fonsiego i Daddy Yankee’ego cieszy się nadal tak wielką popularnością, że przewaga w serwisie YouTube będzie powiększać się w ekstremalnym tempie. Można już śmiało powiedzieć, że ten latynoski kawałek jest jednym z największych przebojów ostatnich kilkunastu lat.

„Despacito” najbardziej streamowanym utworem w historii muzyki

Stało się. Utwór Luisa Fonsiego i Daddy'ego Yankee, w którym pojawia się także Justin Bieber, to najbardziej streamowana piosenka w historii. W ciągu jedynie sześciu miesięcy „Despacito” odtworzono ponad 4,6 mld razy we wszystkich serwisach streamingowych - takich jak chociażby Spotify czy TIDAL. Wcześniejszy rekord 4,38 mld odtworzeń należał do wspomnianego już Biebera i jego słynnego hitu „Sorry” z 2015 roku.

Oktawian i „Despacito” po polsku

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mogłoby brzmieć „Despacito”, gdyby był to utwór polskiego artysty? Swoją autorską wersję wakacyjnego przeboju przedstawił Oktawian. Tutaj możecie posłuchać balladowej wersji pod tytułem „Powoli”.

Twórca „Despacito” w nowej wersji przeboju DNCE

W sieci zadebiutował właśnie remiks utworu „Kissing Strangers” z gościnnym udziałem Luisa Fonsiego, autora słynnego „Despacito”. Pojawiły się zwrotki w języku hiszpańskim, a nowa wersja zyskała sporo latynoskiego klimatu. Czy remiks powtórzy sukces tegorocznego hitu lata? Posłuchajcie tutaj i sami oceńcie

„Despacito” na wesoło. Najlepsze MEMY od internautów

RadioZET.pl/billboard.com/PK