To koniec „The Voice of Poland”? Jest komunikat TVP!

25.01.2018 13:33

Popularny program talent show doczekał się ośmiu edycji i ułatwił wielu zdolnym artystom rozpoczęcie kariery w świecie muzyki. W internecie zaczęły pojawiać się informacje na temat ostatecznego końca „The Voice of Poland”. Telewizja Polska postanowiła wydać oficjalny komunikat w tej sprawie.

To koniec „The Voice of Poland”? Jest komunikat TVP! fot. ons.pl / Tomasz Kielczewski

Ostatnia odsłona „The Voice of Poland” zakończyła się w listopadzie 2017 roku, a jej zwyciężczynią została Marta Gałuszewska. Była to także pierwsza edycja, w której trenerem — oprócz Andrzeja Piasecznego, Marii Sadowskiej i Tomsona & Barona – był Michał Szpak.

Jak poinformowały „Wirtualne Media”, zmagania uczestników w ósmej edycji oglądało średnio 2,09 miliona osób, co było wynikiem lepszym od poprzedniej odsłony muzycznego show. Wpływy z reklam wyniosły ponad 11 milionów złotych.

To koniec?

Wraz z początkiem 2018 roku Telewizja Polska rozpoczęła nadawanie pierwszej edycji „The Voice Kids”. Niemal natychmiast zaczęły pojawiać się plotki odnośnie do niepewnej przyszłości „The Voice of Poland” i ewentualnego końca programu. Stacja nadająca show wydała oficjalny komunikat w tej sprawie.

— Nieprawdziwe są informacje podawane przez portal pudelek.pl jakoby program „The Voice of Poland” miał zniknąć z anteny. Program ten, cieszący się niezaprzeczalną sympatią widzów jest częścią oferty programowej TVP2 i stanowi o charakterze anteny – czytamy w oświadczeniu TVP.

Wygląda więc na to, że polski nadawca chciałby kontynuować emisję show. Nie ma jednak na razie żadnych informacji odnośnie daty rozpoczęcia kolejnej edycji.

Artyści, którzy zrobili karierę po „The Voice of Poland”

Muzyczny program jest nadawany w TVP od września 2011 roku. Jego historia pokazuje, że pomógł on rozpocząć przygodę z muzyką i odnieść sukces wielu znanym dziś artystom. To właśnie za sprawą „The Voice of Poland” popularność zyskali m.in. Natalia Nykiel, Sarsa, Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Monika Lewczuk, Kamil Bijoś, Ania Karwan, Filip Lato czy Mateusz Ziółko.

RadioZET.pl/tvp.pl/PK

Oceń