Zamknij

Skandal przed ceremonią otwarcia igrzysk w Tokio. Kompozytor rezygnuje po szokującej aferze

19.07.2021 15:59
Igrzyska Tokio 2020
fot. CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Keigo Oyamada wywołał skandal tuż przed startem igrzysk olimpijskich w Tokio. Popularny japoński kompozytor i producent pracował nad oprawą muzyczną ceremonii otwarcia. Muzyk podjął jednak decyzję o rezygnacji. Na jaw wyszły informacje o jego zachowaniu w przeszłości wobec osób niepełnosprawnych.

Keigo Oyamada, znany również jako Cornelius, to popularny japoński kompozytor i producent muzyczny. Artysta otrzymał propozycję przygotowania oprawy muzycznej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Tuż przed startem imprezy wybuchł jednak skandal. W internecie pojawiły się informacje o szokującym zachowaniu Corneliusa w przeszłości. Okazało się, że Oyamada miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad niepełnosprawnymi kolegami z klasy. Muzyk zdecydował się zrezygnować ze stanowiska.

Zobacz także:  Ceremonia otwarcia Tokio 2020: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć?

Tokio 2020: skandal z Keigo Oyamada przed ceremonią otwarcia. Cornelius rezygnuje

Keigo Oyamada nie będzie już pracował nad oprawą muzyczną ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio, którą zaplanowano na 23 lipca. Kompozytor złożył oficjalną rezygnację.

Japończyk zdecydował się wycofać po tym, jak do sieci trafiły fragmenty jego wywiadów z lat dziewięćdziesiątych, w których otwarcie przyznał się do znęcania nad niepełnosprawnymi kolegami z klasy w przeszłości. Wielu internautów było przeciwnych zaangażowania mężczyzny w igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie.

Zobacz także:  Tokio 2020: kadra Polski. Skład reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich

Jak informują zagraniczne media, w czasach szkolnych Keigo Oyamada miał m.in. znęcać się nad jednym z chłopców i uwięzić go w pudełku bez dostępu do powietrza. Ujawniono także szokujące informacje o incydentach związanych ze zmuszaniem kolegów do masturbacji przed innymi uczniami i jedzeniem kału.

W oficjalnym oświadczeniu Cornelius poinformował, że przeprasza i odczuwa głębokie wyrzuty sumienia za to, co kiedyś zrobił.

Kim jest Keigo Oyamada?

Keigo Oyamada to jeden z najpopularniejszych japońskich muzyków, kompozytorów i producentów muzycznych. 52-latek ma na swoim koncie wiele albumów studyjnych.

Współpracował z artystami i zespołami z całego świata, m.in. Blur, Beck, Bloc Party, MGMT czy Jamesem Brownem.

W 2008 roku otrzymał pierwszą i jak dotąd jedyną nominację do prestiżowej nagrody Grammy.

Zobacz także:  Tokio 2020: Pierwszy przypadek koronawirusa w wiosce olimpijskiej

RadioZET.pl/japantimes.co.jp