Zamknij

Tom Meighan skazany. Były lider Kasabian pobił dotkliwie swoją narzeczoną

08.07.2020 10:49
Tom Meighan skazany były lider wokalista Kasabian pobił dotkliwie swoją narzeczoną
fot. Jacob King/Press Association/East News

Tom Meighan został skazany za pobicie byłej narzeczonej. We wtorek były lider i wokalista Kasabian stanął przed sądem w Leicester i przyznał się do winy. Dzień wcześniej muzyk opuścił rockowy zespół po ponad 20 latach. Grupa wydała oświadczenie.

Tom Meighan skazany za pobicie byłej narzeczony

Tom Meighan przyznał się do pobicia swojej byłej narzeczonej Vikki Ager. Jak informuje BBC, we wtorek znany wokalista stanął przed sądem w Leicester w związku ze zdarzeniem, do którego doszło 9 kwietnia.

W trakcie rozprawy odtworzono nagranie z monitoringu. Będący pod wpływem alkoholu 39-letni muzyk miał zaatakować narzeczoną w domu na oczach dziecka, które zadzwoniło po policję. Według ustaleń prokuratury Tom Meighan złapał kobietę za nogę, uderzył w głowę, przewrócił i popchnął na klatkę z chomikiem. Groził jej także drewnianą paletą. W wyniku pobicia Ager doznała wielu obrażeń, m.in. miała rany i siniaki na kolanach, łokciach oraz kostkach, a także zaczerwienioną skórę na szyi.

Wokalista został skazany na 18 miesięcy prac społecznych, w tym 200 godzin nieodpłatnej pracy. Będzie musiał także uregulować koszty związane z postępowaniem sądowym.

Tom Meighan odszedł z zespołu Kasabian

W związku z pobiciem znany brytyjski zespół Kasabian rozstał się z Tomem Meighanem. Były lider i wokalista odszedł z grupy po ponad 20 latach wspólnego grania.

Po zakończonym postępowaniu sądowym pozostali członkowie Kasabian zdecydowali się wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym odnieśli się do pobicia.

Mieliśmy wielkie plany dotyczące naszej wspólnej przyszłości. Jesteśmy kompletnie załamani. Nie mieliśmy jednak wyjścia i musieliśmy poprosić Toma o odejście z zespołu. Nie ma możliwości, abyśmy zaakceptowali wyrok za napaść. Przemoc domowa i znęcanie się są całkowicie niedopuszczalne — czytamy w komunikacie Kasabian.

Tom Meighan był członkiem Kasabian od 1997 roku. Razem z zespołem wydał sześć albumów studyjnych. Największym przebojem grupy jest piosenka „Fire” z 2009 roku, która dotarła do 3. miejsca najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/bbc.com