Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tom Odell wydał nowy album „Jubilee Road”. Płyta idealna na jesień!

26.10.2018 16:15

Tom Odell wydał 26 października swój trzeci studyjny album zatytułowany „Jubilee Road”. To jego najbardziej szczere i osobiste dzieło. Znakomite melodie i pełne uroku wykonania splatają się na płycie z życiowymi historiami z czasu spędzonego przez artystę w domu we wschodnim Londynie, w którym mieszkał z dziewczyną.

Tom Odell fot. mat. prasowe

Tom Odell i nowa płyta „Jubilee Road”

Tom Odell powraca z trzecią płytą „Jubilee Road”, którą promuje m.in. niezwykle romantyczny singiel „Half As Good As You”. Pojawia się w nim gościnnie też Alice Merton, autorka dobrze znanego słuchaczom Radia ZET przeboju „No Roots”. 

Brytyjczyk maluje na albumie świat z problemów wyciągniętych z prawdziwego życia i pozwala zanurzyć się w nich słuchaczom — od wprowadzającego w atmosferę barwnej społeczności ulicy „Jubilee Road”, przyklejonych do whiskey hazardzistów z pobliskiego punktu z zakładami bukmacherskimi („Queen of Diamond”), po niemal nieznośnie słodko-gorzkie celebrowanie nowożeńców w „Wedding Day”.

Dla 27-letniego Toma „Jubilee Road” może okazać się albumem definiującym dalszą drogę jego kariery — utalentowany artysta bierze pełną kontrolę nad swoją muzyką, nie tylko pisząc, śpiewając i grając na pianinie, ale także produkując swoje utwory.

 Napisałem ten album w domu położonym przy cichej ulicy we wschodnim Londynie. Teksty zostały zainspirowane życiem przyjaciół, których spotkałem, żyjąc tam. Większość piosenek nagrałem w salonie i jeśli posłucham ich uważnie, wciąż mogę usłyszeć dźwięk telewizora jednego z sąsiadów, który dochodził do mnie przez ściany, dzieci grające w piłkę nożną na jezdni oraz odgłosy kroków na drewnianej podłodze piętro wyżej. Chociaż już tam nie mieszkam, a moje życie mocno się zmieniło, zawsze będę pamiętał ten czas. Mam nadzieję, że słuchanie tego albumu będzie dla Was równie przyjemne, jakie było dla mnie jego tworzenie — mówi Tom Odell.

Tom Odell w Polsce

Tom Odell wystąpi w 2019 roku w Polsce. Artysta zagra koncerty w Krakowie (25 stycznia) i Warszawie (26 stycznia), które będą promować jego nową płytę „Jubilee Road”. Bilety są już w sprzedaży.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Tom Odell fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń
Tagi