Zamknij

Tom Odell wydał nowy album „Jubilee Road”. Płyta idealna na jesień!

Redakcja
26.10.2018 16:15
Tom Odell
fot. mat. prasowe

Tom Odell wydał 26 października swój trzeci studyjny album zatytułowany „Jubilee Road”. To jego najbardziej szczere i osobiste dzieło. Znakomite melodie i pełne uroku wykonania splatają się na płycie z życiowymi historiami z czasu spędzonego przez artystę w domu we wschodnim Londynie, w którym mieszkał z dziewczyną.

Tom Odell i nowa płyta „Jubilee Road”

Tom Odell powraca z trzecią płytą „Jubilee Road”, którą promuje m.in. niezwykle romantyczny singiel „Half As Good As You”. Pojawia się w nim gościnnie też Alice Merton, autorka dobrze znanego słuchaczom Radia ZET przeboju „No Roots”. 

Brytyjczyk maluje na albumie świat z problemów wyciągniętych z prawdziwego życia i pozwala zanurzyć się w nich słuchaczom — od wprowadzającego w atmosferę barwnej społeczności ulicy „Jubilee Road”, przyklejonych do whiskey hazardzistów z pobliskiego punktu z zakładami bukmacherskimi („Queen of Diamond”), po niemal nieznośnie słodko-gorzkie celebrowanie nowożeńców w „Wedding Day”.

Dla 27-letniego Toma „Jubilee Road” może okazać się albumem definiującym dalszą drogę jego kariery — utalentowany artysta bierze pełną kontrolę nad swoją muzyką, nie tylko pisząc, śpiewając i grając na pianinie, ale także produkując swoje utwory.

 Napisałem ten album w domu położonym przy cichej ulicy we wschodnim Londynie. Teksty zostały zainspirowane życiem przyjaciół, których spotkałem, żyjąc tam. Większość piosenek nagrałem w salonie i jeśli posłucham ich uważnie, wciąż mogę usłyszeć dźwięk telewizora jednego z sąsiadów, który dochodził do mnie przez ściany, dzieci grające w piłkę nożną na jezdni oraz odgłosy kroków na drewnianej podłodze piętro wyżej. Chociaż już tam nie mieszkam, a moje życie mocno się zmieniło, zawsze będę pamiętał ten czas. Mam nadzieję, że słuchanie tego albumu będzie dla Was równie przyjemne, jakie było dla mnie jego tworzenie — mówi Tom Odell.

Tom Odell w Polsce

Tom Odell wystąpi w 2019 roku w Polsce. Artysta zagra koncerty w Krakowie (25 stycznia) i Warszawie (26 stycznia), które będą promować jego nową płytę „Jubilee Road”. Bilety są już w sprzedaży.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Tom Odell
fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK