Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nagła śmierć rapera Tomasza Ch. Jest komentarz szpitala psychiatrycznego [NOWE FAKTY]

20.03.2018 10:31

W poniedziałek poinformowano o śmierci polskiego rapera Tomasza Ch. znanego pod pseudonimem „Chada”. Artysta zmarł w nocy z soboty na niedzielę w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Placówka wydała teraz oświadczenie w tej sprawie.

Tomasz Chada nie żyje fot. instagram.com/tomaszchada

Tomasz Ch. — pseudonim „Chada” — nie żyje

Tomasz Chada nie żyje. Jak poinformowała w poniedziałek katowicka „Gazeta Wyborcza”, polski raper zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, do którego został przewieziony z placówki w Mysłowicach. Trafił tam po urazie kręgosłupa, który według śledczych powstał w wyniku upadku z okna na trzecim piętrze.

RadioZET.pl otrzymało oficjalny komunikat od Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku w sprawie śmierci „Chady”. Placówka poinformowała m.in. o przyczynie zgonu polskiego rapera.

— Informujemy, że pacjent nie był hospitalizowany w Szpitalu w Rybniku i nie był jego pacjentem. W dniu 18.03.2018 r. o godz. 8:06 zespół karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z lekarzem, w asyście Policji, dowiózł pacjenta z oddziału ortopedycznego Szpitala w Mysłowicach. Podczas transportu medycznego zaobserwowano niestabilność stanu zdrowia pacjenta. W trakcie procedur kwalifikujących do przyjęcia w szpitalu w Rybniku, pacjent zmarł. W okolicach godz. 8:15 doszło do zatrzymania krążenia i natychmiast podjęto akcję reanimacyjną, którą prowadzili lekarz i dwóch ratowników karetki WPR przy pomocy lekarza i ratownika Szpitala w Rybniku. Pomimo udzielonej pomocy i podjętej akcji reanimacyjnej pacjenta nie udało się uratować. O godz. 8:45 stwierdzono zgon. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku niezwłocznie powiadomiła Komendę Policji w Rybniku oraz prokuratora dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Zaznaczyć należy, że śmierć pacjenta nie miała związku z pobytem w Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku, a podczas procedur na izbie przyjęć nie miały miejsca żadne niestandardowe i odbiegające od normy zdarzenia - informuje Justyna Szreter, rzecznik prasowa szpitala.

Szpital przypomina także, że wszystkich pracowników placówki obowiązuje tajemnica lekarska. Dane na temat poszczególnych pacjentów są chronione prawem.

- Pytania o szczegóły sprawy należy kierować do Szpitala w Mysłowicach, gdzie pacjent był hospitalizowany i przebywał dłużej oraz do Prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Szpital w Rybniku współpracuje z Prokuraturą w celu wyjaśnienia sprawy. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim pacjenta z powodu jego śmierci. - dodaje Szreter ze Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Śledztwo w sprawie śmierci Tomasza Ch. pseudonim „Chada” prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Raper Chada

Tomasz Ch., raper o pseudonimie „Chada”, był jednym z głównych przedstawicieli warszawskiego rapu. W swojej karierze nagrał sześć studyjnych albumów, które pokryły się złotem i platyną. Jego dyskografię zamyka płyta „Recydywista” z grudnia 2017 roku.

Kilka dni temu oficjalnie poinformowano, że zaplanowana trasa koncertowa Tomasza Ch. została całkowicie odwołana ze względu na stan zdrowia rapera i jego pobyt w szpitalu.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/rybnik.com.pl, katowice.wyborcza.pl/PK

Oceń
Tagi