Zamknij

Nagła śmierć rapera Tomasza Ch. Jest komentarz szpitala psychiatrycznego [NOWE FAKTY]

Redakcja
20.03.2018 10:31
Tomasz Chada nie żyje
fot. instagram.com/tomaszchada

W poniedziałek poinformowano o śmierci polskiego rapera Tomasza Ch. znanego pod pseudonimem „Chada”. Artysta zmarł w nocy z soboty na niedzielę w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Placówka wydała teraz oświadczenie w tej sprawie.

Tomasz Ch. — pseudonim „Chada” — nie żyje

Tomasz Chada nie żyje. Jak poinformowała w poniedziałek katowicka „Gazeta Wyborcza”, polski raper zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, do którego został przewieziony z placówki w Mysłowicach. Trafił tam po urazie kręgosłupa, który według śledczych powstał w wyniku upadku z okna na trzecim piętrze.

RadioZET.pl otrzymało oficjalny komunikat od Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku w sprawie śmierci „Chady”. Placówka poinformowała m.in. o przyczynie zgonu polskiego rapera.

— Informujemy, że pacjent nie był hospitalizowany w Szpitalu w Rybniku i nie był jego pacjentem. W dniu 18.03.2018 r. o godz. 8:06 zespół karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z lekarzem, w asyście Policji, dowiózł pacjenta z oddziału ortopedycznego Szpitala w Mysłowicach. Podczas transportu medycznego zaobserwowano niestabilność stanu zdrowia pacjenta. W trakcie procedur kwalifikujących do przyjęcia w szpitalu w Rybniku, pacjent zmarł. W okolicach godz. 8:15 doszło do zatrzymania krążenia i natychmiast podjęto akcję reanimacyjną, którą prowadzili lekarz i dwóch ratowników karetki WPR przy pomocy lekarza i ratownika Szpitala w Rybniku. Pomimo udzielonej pomocy i podjętej akcji reanimacyjnej pacjenta nie udało się uratować. O godz. 8:45 stwierdzono zgon. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku niezwłocznie powiadomiła Komendę Policji w Rybniku oraz prokuratora dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Zaznaczyć należy, że śmierć pacjenta nie miała związku z pobytem w Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku, a podczas procedur na izbie przyjęć nie miały miejsca żadne niestandardowe i odbiegające od normy zdarzenia - informuje Justyna Szreter, rzecznik prasowa szpitala.

Szpital przypomina także, że wszystkich pracowników placówki obowiązuje tajemnica lekarska. Dane na temat poszczególnych pacjentów są chronione prawem.

- Pytania o szczegóły sprawy należy kierować do Szpitala w Mysłowicach, gdzie pacjent był hospitalizowany i przebywał dłużej oraz do Prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Szpital w Rybniku współpracuje z Prokuraturą w celu wyjaśnienia sprawy. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim pacjenta z powodu jego śmierci. - dodaje Szreter ze Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Śledztwo w sprawie śmierci Tomasza Ch. pseudonim „Chada” prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Raper Chada

Tomasz Ch., raper o pseudonimie „Chada”, był jednym z głównych przedstawicieli warszawskiego rapu. W swojej karierze nagrał sześć studyjnych albumów, które pokryły się złotem i platyną. Jego dyskografię zamyka płyta „Recydywista” z grudnia 2017 roku.

Kilka dni temu oficjalnie poinformowano, że zaplanowana trasa koncertowa Tomasza Ch. została całkowicie odwołana ze względu na stan zdrowia rapera i jego pobyt w szpitalu.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/rybnik.com.pl, katowice.wyborcza.pl/PK