Zamknij

Znany polski raper Tomasz Ch. o pseudonimie „Chada” nie żyje

Redakcja
19.03.2018 14:08
Tomasz Chada
fot. facebook.com/tomasz.chada

Znany polski raper Tomasz Ch. nie żyje. Jeden z najpopularniejszych artystów polskiej sceny hip-hopowej zmarł w wieku 39 lat. Informacje o śmierci potwierdziła jego wytwórnia Step Records.

Tomasz Ch. — pseudonim „Chada” — nie żyje

Tomasz Ch., znany pod pseudonimem „Chada”, nie żyje. Jak informuje katowicka „Gazeta Wyborcza”, polski raper zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam po urazie kręgosłupa, który według śledczych powstał w wyniku upadku.

— To był efekt tego, że mężczyzna wyskoczył z okna na trzecim piętrze — powiedziała „Wyborczej” prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci rapera.

Zobacz także

Informacje o zgonie „Chady” potwierdziła także wytwórnia Step Records.

— W nocy z soboty na niedzielę zmarł Tomasz Chada, wieloletni reprezentant Step Records, a przede wszystkim nasz Przyjaciel. Pogrążeni w smutku, prosimy o okazanie szacunku Rodzinie Tomka w tym bardzo trudnym czasie — czytamy na oficjalnym profilu facebookowym artysty.

Kilka dni temu oficjalnie poinformowano, że zaplanowana trasa koncertowa Tomasza Ch. została całkowicie odwołana ze względu na stan zdrowia rapera i jego pobyt w szpitalu.

Raper o pseudonimie „Chada” był jednym z głównych przedstawicieli warszawskiego rapu. W swojej karierze nagrał sześć studyjnych albumów, które pokryły się złotem i platyną. Jego dyskografię zamyka płyta „Recydywista” z grudnia 2017 roku.

RadioZET.pl/katowice.wyborcza.pl/PK