Zamknij

Tomek Chołoniewski nie żyje. Perkusista zmarł nagle w wieku 43 lat

27.01.2021 09:23
Tomek Chołoniewski
fot. WACLAW KLAG/REPORTER/East News

Tomek Chołoniewski nie żyje. Związany głównie z muzyką improwizowaną artysta zmarł we wtorek w wieku 43 lat. Perkusista współpracował z wieloma cenionymi muzykami, m.in. Tomaszem Stańką, Johnem Butcherem, Fredericiem Blondym, Johnem Edwardsem czy Włodzimierzem Kiniorskim. 

Tomek Chołoniewski nie żyje. Jak poinformowało Radio Kraków, polski perkusista zmarł nagle we wtorek, 26 stycznia w wieku zaledwie 43 lat.

Tomek Chołoniewski nie żyje. Perkusista zmarł nagle w wieku 43 lat

Tomek Chołoniewski był związany z Krakowem, gdzie ukończył z wyróżnieniem tamtejszą Akademię Muzyczną.

Perkusista zajmował się przede wszystkim muzyką improwizowaną. Od 2013 roku był częścią Instytutu Intuicji, w ramach którego organizował każdego roku wiele koncertów improwizowanych. Był także członkiem zespołów Moon2 i Theme. W 2012 roku wydał solowy album zatytułowany „Un”.

Andrzej Bieniasz nie żyje. Lider zespołu Pudelsi zmarł w wieku 66 lat

W trakcie swojej kariery miał okazję koncertować nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Występował z bardzo cenionymi artystami, m.in. Tomaszem Stańką, Johnem Butcherem, Olgą Szwajgier, Fredericiem Blondym, Włodzimierzem Kiniorskim, Johnem Edwardsem czy Krzysztofem Knittelem.

Występował na deskach krakowskiego teatru Łaźnia Nowa. Zagrał w spektaklu „Testament optymisty” w reżyserii Dominiki Knapik. Współpracował również m.in. z Operą Krakowską. Prowadził także warsztaty muzyczne dla dzieci.

Perry Botkin Jr. nie żyje. Kompozytor i zdobywca nagrody Grammy miał 83 lata

RadioZET.pl/radiokrakow.pl