Zamknij

Tones And I na Eurowizji 2022? Podczas jednego z wywiadów padła deklaracja

21.07.2021 11:31
Eurowizja logo
fot. shutterstock.ocm

Tones And I w jednym z ostatnich wywiadów wyznała, że z chęcią zaśpiewałaby na Eurowizji 2022. Wokalistka miała stworzyć hit na ten rok, jednak plany pokrzyżowała jej pandemia koronawirusa.

Tones And I, a właściwie Toni Watson to australijska piosenkarka i autorka tekstów. Komercyjny sukces odniosła dzięki utworowi "Dance Monkey", który podbił światowe listy przebojów. Kompozycja została hitem w 35 krajach. Przebój Watson spędził w notowaniu australijskim ARIA Charts aż 21 tygodni. Wokalistka tym samym pobiła rekord Eda Sheerana z 2017 roku.

Tones And I na Eurowizji 2022? Wokalistka chce wziąć udział w konkursie

Artystka pojawiła się w australijskim programie Fitzy and Wippa, gdzie miała okazję pomówić o swoim debiutanckim albumie "Welcome to the Madhouse". Oprócz tego poruszono również kwestię Eurowizji.

Tones And I potwierdziła, że poproszono ją o napisanie piosenki dla Montaigne, która reprezentowała Australię na Eurowizji 2021. Wokalistka nie mogła spełnić prośby ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia z nią związane. Artystka nie była w stanie dostać się do studia nagraniowego.

Jednak artystka podkreśliła, że teraz jest już w pełni gotowa, aby zaangażować się w przygotowania do Eurowizji 2022. Powiedziała nawet, że nie tylko z przyjemnością zostanie kompozytorką hitu dla reprezentanta Australii, ale też chętnie sama go wykona.

Chcę się zaangażować w Eurowizję 2022. Chciałabym pomóc w napisaniu piosenki oraz stworzyć do niej teledysk. Uwielbiam to robić, jednak jeśli będzie taka potrzeba, mogę też zaśpiewać na konkursie. Jednak śpiewanie interesuje mnie najbardziej.

Rozmowę Watson w programie Fitzy & Wippa możecie zobaczyć poniżej:

Eurowizja 2022. Kiedy odbędzie się konkurs? Co wiemy o rywalizacji?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2022 roku. Po raz trzeci rywalizacja zawita do Włoch. Aktualnie toczy się rywalizacja, które z siedemnastu miast zostanie gospodarzem imprezy. Wstępną chęć udziału w konkursie wyraziło 18 państw - w tym Polska.