Zamknij

Tony Bennett kończy karierę? Ciężko chory wokalista zagra ostatnie koncerty

21.07.2021 15:29
Tony Bennett Lady Gaga
fot. AFP/EAST NEWS

Tony Bennett kończy karierę? Wszystko wskazuje na to, że legendarny wokalista wkrótce przejdzie na muzyczną emeryturę z powodu postępującej choroby. Niemal 95-letni artysta zmaga się od kilku lat z Alzheimerem. Właśnie ogłoszono daty jego dwóch ostatnich koncertów, które zagra razem z Lady Gagą.

Tony Bennett to legendarny wokalista, który na stałe zapisał się w historię światowego jazzu. W trakcie swojej wieloletniej kariery amerykański artysta sprzedał ponad 50 milionów płyt na całym świecie i współpracował z wielkimi gwiazdami, m.in. Lady Gagą.

W ostatnich latach poważne problemy zdrowotne uniemożliwiają Tony’emu Bennettowi kontynuowanie kariery. Zmaga się on z chorobą Alzheimera, która z roku na rok coraz bardziej postępuje. W związku ze zbliżającymi się 95. urodzinami artysty ogłoszono koncerty jazzmana i Lady Gagi. Potwierdzono, że będą to ostatnie wspólne występy pary.

Zobacz także:  Ashley Monroe jest ciężko chora. 34-letnia piosenkarka walczy z rzadkim nowotworem

Tony Bennett kończy karierę przez chorobę? Zagra dwa ostatnie koncerty z Lady Gagą

Tony Bennett i Lady Gaga ogłosili dwa koncerty, które odbędą się 3 (w dniu 95. urodzin wokalisty) i 5 sierpnia w Radio City Music Hall w Nowym Jorku.

Potwierdzono, że będą to ostatnie wspólne występy pary. Najprawdopodobniej koncerty z Lady Gagą to również ostatnia szansa, aby zobaczyć samego Bennetta na scenie. Artysta cierpi na chorobę Alzheimera.

Dziewiętnastokrotny zdobywca Grammy przyjaźni się z Lady Gagą od dekady. Para wydała razem jazzowy album „Cheek to Cheek”, który zachwycił słuchaczy i zgarnęła wiele nagród, w tym Grammy. Mówi się, że artyści wydadzą jeszcze jeden wspólny krążek, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Zobacz także:  Lady Gaga ujawniła wstrząsające szczegóły gwałtu, który przeżyła w wieku 19 lat

Choroba Tony’ego Bennetta

Tony Bennett jest ciężko chory. Na początku tego roku rodzina poinformowała, że w 2016 roku zdiagnozowano u artysty chorobę Alzheimera, która postępuje z roku na rok.

Żona ujawniła, że wokalista wciąż poznaje członków rodziny, ale ma coraz większe problemy z orientacją czy rozpoznawaniem zwykłych przedmiotów. Podobno nie zdaje sobie także sprawy, z jaką chorobą się zmaga.

RadioZET.pl/pitchfork.com