Zamknij

Toots Hibbert nie żyje. Legenda muzyki reggae zmarła w wieku 77 lat

14.09.2020 12:16
Toots Hibbert
fot. DIMITRIOS KAMBOURIS/Getty AFP/East News

Toots Hibbert nie żyje. Legendarny muzyk reggae i laureat Grammy zmarł w piątek w stolicy Jamajki, Kingston. Jak informują zagraniczne media, 77-letni artysta trafił do szpitala z ciężkimi objawami koronawirusa.

Toots Hibbert nie żyje. Jeden z najpopularniejszych jamajskich artystów, nazywany przez wielu ojcem muzyki reggae, zmarł 11 września w wieku 77 lat.

Legendarny wokalista i lider słynnego zespołu Toots and the Maytals trafił do szpitala pod koniec sierpnia z objawami COVID-19.

Toots Hibbert nie żyje. Legendarny muzyk reggae i laureat Grammy miał 77 lat

Toots Hibbert zmarł po kilkunastodniowym pobycie w szpitalu. Śmierć legendarnego muzyka potwierdził jego zespół w oficjalnym oświadczeniu w mediach społecznościowych.

 Frederick Nathaniel "Toots" Hibbert zmarł w spokoju, otoczony przez swoją rodzinę w szpitalu w Kingston na Jamajce — napisali członkowie grupy.

Dokładna przyczyna śmierci Tootsa Hibberta nie została ujawniona. Jak informuje m.in. amerykańskie CNN, artysta trafił na oddział intensywnej terapii z ciężkimi objawami COVID-19. W szpitalu miał przejść test na obecność koronawirusa.

Kim był Toots Hibbert?

Toots Hibbert był uznawany za jednego z głównych pionierów muzyki reggae. Jego muzyczna kariera trwała niemal sześćdziesiąt lat. W 1961 roku założył zespół Toots and the Maytals, który na stałe wpisał się w historię gatunku.

Grupa wydała ponad dwadzieścia albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Got To Be Tough” ukazała się pod koniec sierpnia, kilkanaście dni przed śmiercią Hibberta.

Choć Toots Hibbert nie zyskał aż takiej popularności na świecie jak Bob Marley, jego muzyka cieszyła się ogromnym uznaniem wśród słuchaczy i krytyków. W 2005 roku Toots and the Maytals otrzymali prestiżową nagrodę Grammy w kategorii „najlepszy album reggae”.

RadioZET.pl/cnn.com