Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bursztynowy Słowik 2018. Mihail laureatem głównej nagrody Top Of The Top Sopot Festival

16.08.2018 10:03

W trakcie drugiego dnia Top Of The Top Sopot Festival 2018 przyznano główną nagrodę festiwalu, czyli słynnego Bursztynowego Słowika. O prestiżowe wyróżnienie walczyło pięciu wykonawców. Widzowie zdecydowali, że Bursztynowy Słowik trafi do Mihaila i jego piosenki „Who You Are”.

Top Of The Top Sopot Festival 2018 fot. Mateusz Jagielski / East News

Bursztynowy Słowik 2018: Mihail otrzymał nagrodę na festiwalu w Sopocie

Dzień drugi Top Of The Top Sopot Festival 2018 za nami. W trakcie środowego wieczoru rozdano najważniejszą nagrodę sopockiego festiwalu. Bursztynowy Słowik 2018 trafił do rosyjskiego muzyka Mihaila i jego singla „Who You Are”, do którego oficjalny teledysk może pochwalić się ponad 17 milionami wyświetleń w serwisie YouTube. Warto dodać, że 27-letni Mihail przyjechał do Polski na studia — uczył się na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Mihail Bursztynowy Słowik 2018 Sopot fot. Mateusz Jagielski / East News

O Bursztynowego Słowika 2018 na festiwalu w Sopocie walczyli także Alexandra Stan z „Mr. Saxobeat”, Nico Santos z „Rooftop”, Toploader z „Dancing in the Moonlight” i Sunrise Avenue z „Hollywood Hills”.

Nagroda Bursztynowy Słowik jest przyznawana już od kilkudziesięciu lat. Prestiżowe wyróżnienie festiwalu w Sopocie otrzymali m.in. Andrzej Piaseczny, Feel, Imany, Edyta Górniak i Gabriella Cilmi.

Top Of The Top Sopot Festival 2018: dzień trzeci

Ostatni dzień Top Of The Top Sopot Festival 2018 będzie ukłonem w stronę historii sopockich festiwali. W trakcie koncertu „THE BEST OF SOPOT” usłyszymy wielkie przeboje sprzed lat. Wystąpią m.in. Edyta Górniak, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Dawid Podsiadło, Feel, Natalia Szroeder i Kasia Cerekwicka.

Nie zabraknie także występów zagranicznych gwiazd: amerykańskiego zespołu Welshly Arms i artysty Aloe Blacca.

W czwartek na Top Of The Top Sopot Festival 2018 odbędą się również dwa koncerty jubileuszowe: 40-lecie grupy BAJM i 30-lecie formacji BIG CYC.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń