Zamknij

Bursztynowy Słowik 2018. Mihail laureatem głównej nagrody Top Of The Top Sopot Festival

Redakcja
16.08.2018 10:03
Top Of The Top Sopot Festival 2018
fot. Mateusz Jagielski / East News

W trakcie drugiego dnia Top Of The Top Sopot Festival 2018 przyznano główną nagrodę festiwalu, czyli słynnego Bursztynowego Słowika. O prestiżowe wyróżnienie walczyło pięciu wykonawców. Widzowie zdecydowali, że Bursztynowy Słowik trafi do Mihaila i jego piosenki „Who You Are”.

Bursztynowy Słowik 2018: Mihail otrzymał nagrodę na festiwalu w Sopocie

Dzień drugi Top Of The Top Sopot Festival 2018 za nami. W trakcie środowego wieczoru rozdano najważniejszą nagrodę sopockiego festiwalu. Bursztynowy Słowik 2018 trafił do rosyjskiego muzyka Mihaila i jego singla „Who You Are”, do którego oficjalny teledysk może pochwalić się ponad 17 milionami wyświetleń w serwisie YouTube. Warto dodać, że 27-letni Mihail przyjechał do Polski na studia — uczył się na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Mihail Bursztynowy Słowik 2018 Sopot
fot. Mateusz Jagielski / East News

O Bursztynowego Słowika 2018 na festiwalu w Sopocie walczyli także Alexandra Stan z „Mr. Saxobeat”, Nico Santos z „Rooftop”, Toploader z „Dancing in the Moonlight” i Sunrise Avenue z „Hollywood Hills”.

Nagroda Bursztynowy Słowik jest przyznawana już od kilkudziesięciu lat. Prestiżowe wyróżnienie festiwalu w Sopocie otrzymali m.in. Andrzej Piaseczny, Feel, Imany, Edyta Górniak i Gabriella Cilmi.

Top Of The Top Sopot Festival 2018: dzień trzeci

Ostatni dzień  Top Of The Top Sopot Festival 2018 będzie ukłonem w stronę historii sopockich festiwali. W trakcie koncertu „THE BEST OF SOPOT” usłyszymy wielkie przeboje sprzed lat. Wystąpią m.in. Edyta Górniak, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Dawid Podsiadło, Feel, Natalia Szroeder i Kasia Cerekwicka.

Nie zabraknie także występów zagranicznych gwiazd: amerykańskiego zespołu Welshly Arms i artysty Aloe Blacca.

W czwartek na Top Of The Top Sopot Festival 2018 odbędą się również dwa koncerty jubileuszowe: 40-lecie grupy BAJM i 30-lecie formacji BIG CYC.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK