Tracey Thorn i nowy singiel „Sister”. Gorąca premiera w „Wieczorze z Radiem ZET”

19.02.2018 12:53

Brytyjska artystka, znana z duetu Everything But The Girl, powraca z solowym materiałem po kilku latach przerwy. Już dziś po godz. 19:00 Marcin Wojciechowski zaprezentuje nowy utwór Tracey Thorn zapowiadający jej najnowszy album „Record”.

Tracey Thorn fot. Youtube (TraceyThornVEVO)

Kompozycja „Sister” zadebiutuje już dziś na antenie naszego radia. Marcin Wojciechowski zaprezentuje ją w trakcie „Wieczoru z Radiem ZET”. Program jest nadawany od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-22:00.

Nowa piosenka, opowiadająca o kobiecej solidarności i buncie, zapowiada piąty solowy krążek Tracey Thorn, który ukaże się już na początku marca. W utworze możemy usłyszeć wokal Corinne Bailey Rae i sekcję rytmiczną autorstwa grupy Warpaint.

— Chciałam, żeby to była płyta, której słucha się w ciągu dnia. Na słuchawkach lub kiedy się przemieszcza. Niekoniecznie wieczorem, w skupieniu, leżąc w łóżku — tłumaczy artystka.

Solowa twórczość Brytyjki łączy w sobie pop, alternatywę oraz elektronikę. W latach 80. i 90. była członkinią znanego duetu Everything But the Girl. W trakcie nagrywania z Benem Wattem stworzyła słynny przebój „Missing”, który zdobył ogromną popularność na całym świecie.

Thorn jest znana także ze współpracy z grupą Massive Attack.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń