Zamknij

Trafi do więzienia za teledysk. Egipska piosenkarka aresztowana [WIDEO]

Redakcja
09.01.2018 12:54
Trafi do więzienia za teledysk. Egipska piosenkarka aresztowana [WIDEO]
fot. Youtube (تراث المهرجانات الشعبي)

Egipska piosenkarka Leila Amer została aresztowana po publikacji swojego wideoklipu, w którym rzekomo nawołuje do rozpusty. To kolejna artystka w tym kraju, która przez dwuznaczny teledysk ma poważne problemy z prawem.

Kolejna artystka poważnie naraziła się władzom w Egipcie. Pod koniec grudnia Leila Amer zaprezentowała teledysk do utworu „Bos Omak” (w języku polskim: Spójrz na swoją matkę).

Wideo nie spodobało się egipskiej społeczności oraz wywołało ogromny skandal. Uznano je za dwuznaczne, skandaliczne i zachęcające do rozpusty. Piosenkarka odgrywa w klipie role m.in. uciskanej przez męża gospodyni domowej czy tancerki brzucha.

Skarga do prokuratury i wyrzucenie ze związku muzyków

Zażalenie na artystkę skierował do prokuratury prawnik Ahmed Mahran. W swojej skardze stwierdził, że teledysk atakuje całe tamtejsze społeczeństwo i jest niezgodny z nauką religii muzułmańskiej.

W związku z kontrowersjami Amer została usunięta dyscyplinarnie z egipskiego związku muzyków.

Piosenkarka zaprzecza

Artystka nie zgadza się z oskarżeniami i twierdzi, że utwór nie zawiera żadnych niedopuszczalnych słów czy fraz. Nic to jednak nie dało. Sąd przedłużył tymczasowy areszt wobec Leily Amer. Egipcjanka trafi najprawdopodobniej do więzienia.

To nie pierwszy raz

Amer to kolejna piosenkarka w Egipcie, która przez dwuznaczny teledysk ma poważne problemy z prawem. Shaimaa Ahmed, która tworzy pod pseudonimem Shyma, została skazana przez tamtejszy sąd na rok więzienia i karę grzywny za promowanie niemoralnych zachowań w swoim teledysku. Wymiarowi sprawiedliwości nie spodobało się m.in. jedzenie banana w erotyczny sposób.

RadioZET.pl/metro.co.uk/telegraph.co.uk/PK