Zamknij

Trini Lopez nie żyje. 83-letni wykonawca przeboju "La Bamba" zmarł z powodu COVID-19

12.08.2020 10:08
Trini Lopez
fot. YouTube/If I Had a Hammer/kadr z teledysku

Trini Lopez nie żyje. Wykonawca przeboju "La Bamba" zmarł z powodu komplikacji, związanych z COVID-19. Miał 83 lata.

Trini Lopez nie żyje - poinformowały zagraniczne media. Piosenkarz i gitarzysta, znany m.in. z wielkiego przeboju "La Bamba", odszedł we wtorek, 11 sierpnia. Miał 83 lata.

Trini Lopez nie żyje

Jak poinformował Joe Chavira, muzyk, partner biznesowy i wieloletni przyjaciel Lopeza, piosenkarz zmarł w szpitalu w Palm Springs. Bezpośrednią przyczyną śmierci były komplikacje związane z COVID-19. Niedawno obydwaj nagrali utwór, który miał pomóc w zbiórce pieniędzy na walkę z pandemią.

Trini Lopez: kim był i skąd go znamy?

Trinidad López III urodził się 15 maja 1937 roku w Dallas w Teksasie. Jego ojciec był muzykiem i tę miłość przekazał swoim dzieciom. Trini swój pierwszy zespół założył jako 15-latek i szybko zaczął szerszą karierę muzyczną. Przez lata swojej działalności artystycznej nagrał nagrał ponad 60 albumów, wykonywanych zarówno po hiszpańsku, jak i po angielsku. Zasłynął hitami "La Bamba", "If I had a Hammer", "Unchain my Heart", czy "Lemon Tree".

Dał się poznać także jako aktor - zagrał jedną z głównych ról w filmie "Parszywa dwunastka", a także pojawił się w kilku produkcjach telewizyjnych.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/AS