Zamknij

Tulia z nowym singlem „Trawnik”. Zespół nagrał piosenkę z Kasią Kowalską

Piotr Krajewski
29.07.2019 12:45
Tulia Kasia Kowalska Trawnik nowy singiel
fot. mat. prasowe

Zespół Tulia wydał nowy singiel „Trawnik”. Słuchacze mają okazję usłyszeć w nim także Kasię Kowalską, która współpracowała z reprezentantkami Polski na Eurowizji 2019 przy ich debiutanckiej płycie.

Tulia i Kasia Kowalska w nowym singlu „Trawnik”

Tulia i Kasia Kowalska wydały nowy singiel zatytułowany „Trawnik”, do którego pojawiło się także oficjalne lyric video w serwisie YouTube.

Jak potwierdził sam zespół, „Trawnik” to ostatni już singiel promujący debiutancki album wydany w maju 2018 roku. Krążek sprzedał się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy w Polsce i pokrył się złotem.

„Trawnik” zamyka czas pierwszej płyty — nieprzewidywalny, intensywny, emocjonujący, niezapomniany — czytamy w zapowiedzi utworu.

„Trawnik” to jeden z autorskich utworów zespołu Tulia, które znalazły się na rozszerzonej wersji albumu „Tulia”. Płyta była promowana także przez hit „Pali się”. To właśnie ten kawałek reprezentował Polskę na Eurowizji 2019.

Tulia na Eurowizji 2019

Zespół Tulia był reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu. Czterem dziewczynom ze Szczecina nie udało się awansować do finału z piosenką „Pali się (Fire of Love)”, która na potrzeby konkursu doczekała się nowej, dwujęzycznej wersji.

Jak się później okazało, naszym reprezentantkom zabrakło jedynie trzech punktów do awansu do finału Eurowizji 2019. W pierwszym półfinale Tulia zajęła 11. miejsce.

>> Eurowizja 2019: Polska odpadła przez błąd jurorki z Czech?

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK