Zamknij

Tulia: jedna z wokalistek odeszła z zespołu. Grupa wydała oświadczenie

Piotr Krajewski
05.08.2019 13:23
Tulia członkini Joanna Sinkiewicz odeszła z zespołu co się stało wokalistce
fot. mat. prasowe

Tulia oficjalnie poinformowała, że jedna z członkiń odeszła z zespołu, który reprezentował Polskę na Eurowizji 2019. Z powodu problemów zdrowotnych i osobistych grupę opuściła ostatnio Joanna Sinkiewicz.

Tulia: Joanna Sinkiewicz odeszła z zespołu. Co się stało?

Tulia bez jednej członkini. Zespół wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym oficjalnie poinformował, że Joanna Sinkiewicz odeszła z grupy. Powodem są problemy zdrowotne wokalistki.

Zobacz także

Z dniem 1 sierpnia 2019, z powodu spraw osobistych i zdrowotnych zespół opuściła Joanna. Zgodnie z ustaleniem uzgodnionym z Joanną nie komentujemy tej sytuacji mając na względzie osobisty i prywatny charakter. Dziękujemy Joannie za ten czas i życzymy jej wszystkiego dobrego. Prosimy o uszanowanie tej decyzji — napisały reprezentantki Polski na Eurowizji 2019.

Joanna Sinkiewicz potwierdziła informacje o odejściu również na swoim Instagramie. Młoda artystka przyznała, że decyzja jest przemyślana i nie została podjęta z dnia na dzień. Była członkini zespołu Tulia nie zdradziła jednak więcej szczegółów na temat stanu swojego zdrowia.

Zrezygnowałam, ponieważ muszę zająć się swoim zdrowiem. Nie myślę o powrocie — napisała.

Zagłosuj

Czy słuchasz Tulii?

Liczba głosów:

Tulia na Eurowizji 2019

Zespół Tulia był reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu. Czterem dziewczynom ze Szczecina nie udało się awansować do finału z piosenką „Pali się (Fire of Love)”, która na potrzeby konkursu doczekała się nowej, dwujęzycznej wersji.

Jak się później okazało, naszym reprezentantkom zabrakło jedynie trzech punktów do awansu do finału Eurowizji 2019. W pierwszym półfinale Tulia zajęła 11. miejsce.

>> Eurowizja 2019: Polska odpadła przez błąd jurorki z Czech?

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/plejada.pl/PK