Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tulia jedzie na Eurowizję 2019. Najsłynniejsze covery zespołu, które pokochali internauci

15.02.2019 16:38

Tulia jedzie na Eurowizję 2019. Zespół będzie reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019, który odbędzie się w Izraelu. Grupa ze Szczecina zdobyła popularność za sprawą folkowych wersji znanych przebojów. Oto trzy najsłynniejsze covery Tulii.

Tulia na Eurowizji 2019. Najsłynniejsze covery zespołu fot. Youtube (TuliaVEVO)

Tulia na Eurowizji 2019. Najsłynniejsze covery zespołu

Zespół Tulia będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019. Folkowa grupa składająca się z czterech dziewczyn zdobyła ogromną popularność dzięki coverom znanych hitów, w których łączą brzmienia polskiej muzyki ludowej z nowoczesną produkcją.

>> Tulia - kim są dziewczyny z zespołu, który reprezentuje Polskę na Eurowizji 2019? 

Co ciekawe, covery Tulii cieszyły się popularnością nie tylko w Polsce. W 2017 roku internet oszalał na punkcie ich folkowej wersji „Enjoy The Silence” Depeche Mode, którą do tej pory przesłuchano ponad 3 miliony razy. Nietypowy cover legendarnego przeboju bardzo przypadł do gustu fanom Brytyjczyków. Post został udostępniony i polubiony tysiące razy.

„Enjoy The Silence” to jednak nie jedyny cover Tulii, który namieszał w sieci i bił rekordy popularności. Zespół zachwycił internautów także swoimi wersjami „Nieznajomy” Dawida Podsiadło oraz „Nothing Else Matters” Metalliki. Łącznie odsłuchano je niemal 15 milionów razy w serwisie YouTube.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja.

W imprezie wezmą udział łącznie 42 państwa. Reprezentant Polski, czyli zespół Tulia, wystąpi w pierwszym półfinale Eurowizji 2019.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK 

Oceń