Zamknij

Amerykanie krytykują występ w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jest komentarz produkcji show!

Redakcja
07.11.2018 10:59
Twoja Twarz Brzmi Znajomo Boogie Drake
fot. Youtube (Polsat)

W ostatnim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Boogie wcielił się w postać Drake'a. Występ wywołał jednak międzynarodowe oburzenie. Skomentowały go m.in. amerykańskie media, oskarżając polskie show o promowanie rasizmu. Producenci programu postanowili skomentować całą sprawę.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: amerykańskie media oburzone występem Boogiego jako Drake’a

Bogumił Romanowski zwyciężył w ostatnim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Boogie wcielił się w postać kanadyjskiego rapera Drake’a. Zaśpiewał na scenie jego wielki przebój „Hotline Bling” i odwzorował słynny taniec z hitowego teledysku.

Zwycięski występ nie przypadł jednak wszystkim do gustu. Wiadomość o nim dotarła nawet do amerykańskich mediów, które skrytykowały polski program oraz uznały całą prezentację Romanowskiego za oburzającą i rasistowską.

Zagranicznym dziennikarzom nie spodobała się przede wszystkim charakteryzacja uczestnika „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, który ich zdaniem został pomalowany w stylu teatralnego makijażu „blackface” — charakteryzującym się malowaniem twarzy na ciemny kolor. Wielu Amerykanów odbiera tę formę charakteryzacji za obraźliwą i rasistowską.

W związku z wieloma negatywnymi komentarzami producenci programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” opublikowali oświadczenie.

Jesteśmy ogromnie zaskoczeni ilością komentarzy dotyczących ostatniego występu Boogiego w roli Drake'a w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Polska edycja programu, odbierana jako wzorcowa dla innych krajów, zawsze stara się pokazywać nie tylko fantastyczne i jak najbliższe oryginałom występy, ale równie ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu. Producentom programu jak i uczestnikom wszystkich dotychczasowych edycji, w tym Boogiemu, przyświeca jeden cel — jak najwierniej odwzorować (wokalnie, ruchowo i wizualnie) wylosowane przez siebie postacie, którymi są artyści polskiego i zagranicznego rynku muzycznego — piszą producenci i dodają: — Intencją każdego uczestnika programu TTBZ, a także całej produkcji, zawsze jest wierne odzwierciedlenie występu, a także oddanie hołdu muzycznego artystom, który dla nas jako odbiorców muzyki, tak samo jak dla Was, jest najważniejszy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK