Zamknij

„Twoja nieobecność pozostawia pustkę”. Wzruszający list zespołu Linkin Park

Redakcja
25.07.2017 12:26
 „Twoja nieobecność pozostawia pustkę”. Wzruszający list zespołu Linkin Park
fot. AFP/ EAST NEWS / MAXIM ZMEYEV

20 lipca Chester Bennington popełnił samobójstwo. Tragiczna informacja wstrząsnęła fanami zespołu na całym świecie. Muzycy Linkin Park wydali oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci swojego wokalisty. Napisali je w formie listu otwartego.

Grupa Linkin Park przerywa milczenie. Formacja opublikowała list otwarty, w którym żegna się z Chesterem Benningtonem. Muzyk powiesił się w swoim domu w zeszłym tygodniu.

List otwarty do zmarłego artysty

„Drogi Chesterze,

Nasze serca pękają. Fala rozpaczy i niedowierzania nadal dotyka naszych rodzin, kiedy pojmujemy, co się stało.

Poruszyłeś tak wielu ludzi, może nawet więcej niż myślałeś. Przez ostatnie kilka dni, spotkaliśmy się z falą miłości oraz wsparcia z całego świata, zarówno prywatnie i publicznie. Talinda oraz twoja rodzina doceniają to i chcą powiedzieć wszystkim, że byłeś najlepszym mężem, synem i ojcem. Bez ciebie rodzina nigdy nie będzie już kompletna.

Gdy rozmawialiśmy o nadchodzących czasach, twoja ekscytacja była zaraźliwa. Twoja nieobecność pozostawia pustkę, której nigdy nic nie wypełni. Brakuje nam twojego niesfornego, zabawnego, ambitnego, kreatywnego, życzliwego i szczodrego głosu.

Staramy się pamiętać, że demony, które zabrały Cię ze świata, zawsze były częścią twojego życia. To właśnie sposób, w jaki o nich śpiewałeś sprawiał, że ludzie natychmiast zakochiwali się w Tobie. Odważnie pokazałeś je światu, dzięki czemu połączyłeś nas wszystkich i nauczyłeś, jak być bardziej ludzkimi. Miałeś największe serce i potrafiłeś dawać je na dłoni.

Nasza miłość do tworzenia i wykonywania muzyki nigdy nie zgaśnie. Mimo że nie mamy pojęcia co przyniesie przyszłość, wiemy że życie każdego z nas stało się lepsze dzięki Tobie. Dziękujemy Ci za to. Kochamy Cię i bardzo tęsknimy.

Do zobaczenia,

LP”

Mike Shinoda, jeden z członków zespołu, podzielił się na Instagramie najprawdopodobniej pierwszą wspólną fotografią Linkin Park. Zdjęcie zrobiono w 1997 lub 1998 roku.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Kilka dni temu zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Zobacz także

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/LinkinPark/PK