Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Twoja nieobecność pozostawia pustkę”. Wzruszający list zespołu Linkin Park

25.07.2017 12:26

20 lipca Chester Bennington popełnił samobójstwo. Tragiczna informacja wstrząsnęła fanami zespołu na całym świecie. Muzycy Linkin Park wydali oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci swojego wokalisty. Napisali je w formie listu otwartego.

 „Twoja nieobecność pozostawia pustkę”. Wzruszający list zespołu Linkin Park fot. AFP/ EAST NEWS / MAXIM ZMEYEV

Grupa Linkin Park przerywa milczenie. Formacja opublikowała list otwarty, w którym żegna się z Chesterem Benningtonem. Muzyk powiesił się w swoim domu w zeszłym tygodniu.

List otwarty do zmarłego artysty

„Drogi Chesterze,

Nasze serca pękają. Fala rozpaczy i niedowierzania nadal dotyka naszych rodzin, kiedy pojmujemy, co się stało.

Poruszyłeś tak wielu ludzi, może nawet więcej niż myślałeś. Przez ostatnie kilka dni, spotkaliśmy się z falą miłości oraz wsparcia z całego świata, zarówno prywatnie i publicznie. Talinda oraz twoja rodzina doceniają to i chcą powiedzieć wszystkim, że byłeś najlepszym mężem, synem i ojcem. Bez ciebie rodzina nigdy nie będzie już kompletna.

Gdy rozmawialiśmy o nadchodzących czasach, twoja ekscytacja była zaraźliwa. Twoja nieobecność pozostawia pustkę, której nigdy nic nie wypełni. Brakuje nam twojego niesfornego, zabawnego, ambitnego, kreatywnego, życzliwego i szczodrego głosu.

Staramy się pamiętać, że demony, które zabrały Cię ze świata, zawsze były częścią twojego życia. To właśnie sposób, w jaki o nich śpiewałeś sprawiał, że ludzie natychmiast zakochiwali się w Tobie. Odważnie pokazałeś je światu, dzięki czemu połączyłeś nas wszystkich i nauczyłeś, jak być bardziej ludzkimi. Miałeś największe serce i potrafiłeś dawać je na dłoni.

Nasza miłość do tworzenia i wykonywania muzyki nigdy nie zgaśnie. Mimo że nie mamy pojęcia co przyniesie przyszłość, wiemy że życie każdego z nas stało się lepsze dzięki Tobie. Dziękujemy Ci za to. Kochamy Cię i bardzo tęsknimy.

Do zobaczenia,

LP”

Mike Shinoda, jeden z członków zespołu, podzielił się na Instagramie najprawdopodobniej pierwszą wspólną fotografią Linkin Park. Zdjęcie zrobiono w 1997 lub 1998 roku.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Kilka dni temu zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/LinkinPark/PK

Oceń