Zamknij

Twórcy muzyki do "Wiedźmina" nagrali materiał z krakowskim chórem. Pojawi się w kolejny sezonach?

23.10.2021 11:16
Obsada Wiedźmina
fot. VIPHOTO/East News

Twórcy netfliksowego "Wiedźmina" zachwycili się krakowskim chórem Pro Musica Mundi na tegorocznym Festiwalu Muzyki Filmowej. Artyści podjęli współpracę.

W sierpniu odbył się Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Na wydarzeniu pojawili się kompozytorzy muzyki do pierwszego sezonu serialu " Wiedźmin", hitu Netfliksa zrealizowanego na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego, który wkrótce doczeka się drugiego sezonu.

Twórcy muzyki do "Wiedźmina" nagrali materiał z krakowskim chórem

W imprezie uczestniczyła Sonya Belousova i Giona Ostinelli. Artyści nie tylko wystąpili na evencie, ale również wzięli udział w próbach innych muzyków, którzy pojawili się na festiwalu. Byli pod wielkim wrażeniem.

Jak opowiedział Polskiej Agencji Prasowej, Michał Zalewski, rzecznik Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizator wydarzenia:

Byli zachwyceni atmosferą festiwalu i profesjonalizmem branży.

Ogromne wrażenie na twórcach muzyki do "Wiedźmina" zrobił krakowski chór Pro Musica Mundi. Byli zachwyceni poziomem i profesjonalizmem grupy tak bardzo, że zarejestrowali z chórem partie, które wybrzmiały podczas wydarzenia. Jak relacjonuje Zalewski:

Nagrali utwory, które były napisane do pierwszego sezonu "Wiedźmina", a nie zostały wykorzystane w filmie; oraz nowe utwory, które stworzyli, ale nie nagrali wcześniej.

Nagrania zostały zrealizowane na początku października w studiu Kotłownia Akademii Górniczo-Hutnieczej. Chórem, związanym z FMF od pierwszej edycji, zadyrygował prof. Wiesław Delimat, a nagrania poprowadził dr hab. inż. Paweł Małecki z AGH, który od lat współpracuje z Forum Audiowizualnym FMF.

Czy zarejestrowana muzyka zostanie wykorzystana w kolejnych sezonach "Wiedźmina"? Nie można tego wykluczyć. Drugi sezon serialu Netfliksa pojawi się na platformie już 17 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/PAP/Onet