U2 będzie promować Unię Europejską. Unijna flaga pojawi się na koncertach!

29.08.2018 14:06

U2 słynie z angażowania się w sprawy polityczne. Bono, lider zespołu, zapowiedział, że w trakcie nadchodzących występów muzycy będą skupiać wiele uwagi na temacie Unii Europejskiej. Na koncertach pojawi się także wielka unijna flaga.

Bono fot. AP/EAST NEWS

U2 będzie promować Unię Europejską na koncertach

Muzycy U2 po raz kolejny chcą zwrócić uwagę swoich fanów na sprawy polityczne. Artykuł autorstwa Bono został opublikowany ostatnio w niemieckim „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Lider irlandzkiego zespołu zapowiedział w nim, że ich europejska trasa koncertowa „Experience and Innocence Tour” będzie skupiała się na Unii Europejskiej.

Bono przyznaje, że jest zwolennikiem wspólnoty i wierzy w jej przyszłość. Ostrzega jednocześnie wszystkich przed odradzaniem się niebezpiecznych ekstremizmów w Europie.

Na nadchodzących koncertach U2 pojawi się wielka flaga Unii Europejskiej. Według muzyków jej obecność ma prowokować do reakcji i dialogu na temat przyszłości Starego Kontynentu.

W tych trudnych czasach Europa to myśl, która musi stać się uczuciem — napisał Bono.

Europejska trasa „Experience and Innocence Tour” rozpocznie się już 31 sierpnia w Berlinie. W ciągu najbliższych miesięcy U2 zagra także dla swoich fanów m.in. w Paryżu, Lizbonie, Madrycie, Mediolanie, Kopenhadze czy Londynie. Nie zaplanowano koncertu w Polsce.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi