Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

U2 będzie promować Unię Europejską. Unijna flaga pojawi się na koncertach!

29.08.2018 14:06

U2 słynie z angażowania się w sprawy polityczne. Bono, lider zespołu, zapowiedział, że w trakcie nadchodzących występów muzycy będą skupiać wiele uwagi na temacie Unii Europejskiej. Na koncertach pojawi się także wielka unijna flaga.

Bono fot. AP/EAST NEWS

U2 będzie promować Unię Europejską na koncertach

Muzycy U2 po raz kolejny chcą zwrócić uwagę swoich fanów na sprawy polityczne. Artykuł autorstwa Bono został opublikowany ostatnio w niemieckim „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Lider irlandzkiego zespołu zapowiedział w nim, że ich europejska trasa koncertowa „Experience and Innocence Tour” będzie skupiała się na Unii Europejskiej.

Bono przyznaje, że jest zwolennikiem wspólnoty i wierzy w jej przyszłość. Ostrzega jednocześnie wszystkich przed odradzaniem się niebezpiecznych ekstremizmów w Europie.

Na nadchodzących koncertach U2 pojawi się wielka flaga Unii Europejskiej. Według muzyków jej obecność ma prowokować do reakcji i dialogu na temat przyszłości Starego Kontynentu.

W tych trudnych czasach Europa to myśl, która musi stać się uczuciem — napisał Bono.

Europejska trasa „Experience and Innocence Tour” rozpocznie się już 31 sierpnia w Berlinie. W ciągu najbliższych miesięcy U2 zagra także dla swoich fanów m.in. w Paryżu, Lizbonie, Madrycie, Mediolanie, Kopenhadze czy Londynie. Nie zaplanowano koncertu w Polsce.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi