Zamknij

6 uczelni, gdzie uczą o gwiazdach muzyki. W ofercie m.in. Beyonce, Lady Gaga i Beatlesi!

Redakcja
19.04.2018 15:08
Beyonce The Beatles Lady Gaga
fot. AFP/EAST NEWS, EAST NEWS/EVERETT COLLECTION, AFP/EAST NEWS

Kariery znanych muzyków obfitują w wiele interesujących faktów. Nic więc dziwnego, że uczelnie wyższe coraz chętniej zajmują się sylwetkami artystów i szczegółowo badają ich fenomen. Oto 6 uniwersytetów zlokalizowanych w różnych częściach świata, na których studenci mogą uczyć się o gwiazdach muzyki.

6 uczelni, gdzie możesz uczyć się o gwiazdach muzyki

Uniwersytet Kopenhaski: Beyonce

To nie pierwsza szkoła, która podejmuje się tematu Beyonce. Wcześniej kurs poświęcony amerykańskiej gwieździe stworzył Uniwersytet Rutgersa w stanie New Jersey. Duńska uczelnia skupia się na zbadaniu piosenek, tekstów i teledysków Beyonce pod kątem tematyki gender, seksualności czy feminizmu.

Uniwersytet Nowojorski: Prince

W 2014 roku nowojorscy studenci po raz pierwszy otrzymali szansę nauki na temat jednej z największych legend muzyki. Co więcej, ich nauczycielem okazał się inny popularny artysta — Questlove z zespołu The Roots.

Liverpool Hope University: The Beatles

Nie ma chyba lepszego miejsca do nauki o fenomenie tego zespołu niż Liverpool. W rodzinnym mieście legendarnego zespołu mamy okazję poznać bliżej wpływ The Beatles m.in. w konstruowaniu tożsamości etnicznej czy lokalnej. Kierunek studiów przybliży nam także wpływ popkultury na człowieka.

Uniwersytet of Leeds: David Bowie

Uczestnicy tego kursu dowiedzą się, jakie są powiązania między twórczością Davida Bowiego a tekstami literackimi. Nie zabraknie też badań nad relacjami literatury i kultury popularnej.

Uniwersytet Karoliny Południowej: Lady Gaga

Na uniwersytecie zlokalizowanym w mieście Columbia studenci mają szansę poznać historię Lady Gagi i jej drogę do wielkiej popularności. Sława gwiazdy jest przedstawiona przede wszystkim od strony socjologicznej, a uczestnicy kursu badają Amerykankę jako zjawisko społeczne.

Uniwersytet Rutgersa: Bruce Springsteen

Seminarium na uczelni w stanie New Jersey skupia się przede wszystkim na teologicznym podejściu do twórczości Bruce’a Springsteena. Uczestnicy kursu będą mieli okazję poznać bliżej reinterpretacje tematów biblijnych, których niejednokrotnie podejmował się w swoich piosenkach ten słynny muzyk.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.co.uk/PK