Zamknij

Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci Chestera Benningtona

Redakcja
24.07.2017 15:02
Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci Chestera Benningtona
fot. ons.pl / Photoshot

Fani Linkin Park nadal nie mogą otrząsnąć się po nagłym odejściu Chestera Benningtona. Lider zespołu został znaleziony martwy w swoim domu w zeszłym tygodniu. Koroner sądowy z Los Angeles przedstawił oficjalną przyczynę śmierci 41-latka.

Chester Bennington zmarł w czwartek, 20 lipca. Wokalista został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii.

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego.

Zobacz także

Długoletnie problemy i śmierć w dniu urodzin najlepszego przyjaciela

Bennington zmagał się z poważnymi problemami już od najmłodszych lat. W wieku siedmiu lat artysta był molestowany seksualnie przez jednego z przyjaciół rodziny. Jak sam niejednokrotnie przyznawał w wielu wywiadach, nie był w stanie pozbyć się traumatycznych wspomnień i zdarzało mu się myśleć o samobójstwie. W późniejszych latach uzależnił się od alkoholu i narkotyków.

Wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo w dniu 53. urodzin Chrisa Cornella. Artysta, znany z zespołów Soundgarten i Audioslave, powiesił się po jednym z koncertów w maju tego roku. Przez wiele lat muzycy byli bliskimi przyjaciółmi. Niejednokrotnie razem koncertowali. Tuż po tragicznej śmierci Cornella, Bennington opublikował wzruszający list, w którym przyznał, że nie wyobraża sobie świata bez niego.

Wzrost sprzedaży muzyki o kilka tysięcy procent

Nagła śmierć Chestera Benningtona wpłynęła na zakup płyt Linkin Park w Stanach Zjednoczonych. W ciągu jednego dnia od tragicznej informacji sprzedaż twórczości grupy wzrosła tam o 5332 procent.

Cztery albumy zespołu powróciły w tym tygodniu na amerykańską listę przebojów. Mowa o „Minutes To Midnight”, „Meteora”, „Hybrid Theory” i najnowszym „One More Light”, który dotarł w czerwcu na szczyt tego zestawienia.

Ostatni koncert Benningtona

Linkin Park mieli kontynuować swoją trasę w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Ich kolejny występ był zaplanowany na 27 lipca w amerykańskim mieście Mansfield. Zespół zagrał finalny koncert z Chesterem Benningtonem w angielskim Birmingham 6 lipca. Tutaj możecie zobaczyć wzruszające nagrania z ich ostatniego wspólnego występu.

12 utworów Linkin Park, których nie da się zapomnieć

Zmarły artysta nagrał wspólnie z zespołem siedem albumów, z których pochodzi wiele znanych do dziś przebojów. Tutaj prezentujemy Wam 12 utworów grupy, o których zawsze będą pamiętać fani muzyki.

RadioZET.pl/billboard.com/nme.com/PK