Urodziny Katarzyny Nosowskiej. 5 utworów HEY, za które ją kochamy

30.08.2017 10:06

Jedna z najważniejszych polskich artystek świętuje dziś swoje 46. urodziny. Jej solowe utwory i kompozycje stworzone z zespołem kochają miliony Polaków. Prezentujemy Wam pięć piosenek grupy HEY, za które uwielbiamy Katarzynę Nosowską.

Urodziny Katarzyny Nosowskiej. 5 utworów HEY, za które ją kochamy fot. GRZEGORZ DEMBINSKI / EAST NEWS

Katarzyna Nosowska urodziła się w Szczecinie. Na przestrzeni lat była członkinią wielu zespołów takich jak Szklane Pomarańcze, Włochaty, Kafel, Dum Dum, No Way Out czy Vivid.

W 1992 roku została wokalistką formacji HEY, którą założył Piotr Banach. Miliony fanów zespołu pokochały Nosowską za jej charyzmatyczny wokal i wyjątkowy talent pisarski. Grupa gra nieprzerwanie już od 25 lat, a ich przeboje wciąż zachwycają. Nagrali jedenaście albumów, z których wiele pokryło się kilkukrotną platyną w Polsce. Ostatnia ich płyta „Błysk” została wydana w kwietniu 2016 roku.

HEY i ich liderka są najczęściej nominowanymi artystami w historii prestiżowych nagród Fryderyk. Zdobyli łącznie 23 statuetki. Zespół przygotowuje się obecnie do swojej jubileuszowej trasy koncertowej, która ruszy już w listopadzie. Więcej szczegółów tutaj.

Od wielu lat Kasia Nosowska współpracuje z innymi muzykami i udziela się także w solowych projektach. Nagrała sześć studyjnych albumów, w tym krążek z utworami autorstwa Agnieszki Osieckiej.

5 utworów HEY, za które kochamy Katarzynę Nosowską

„[Sic!]”

„Moja i Twoja Nadzieja”

„Cisza, ja i czas”

„Mimo wszystko”

„List”

RadioZET.pl/PK

Oceń