Urodziny Micka Jaggera! 7 ciekawostek na jego temat, o których mogłeś nie wiedzieć

26.07.2017 10:23

Jedna z najsłynniejszych gwiazd rocka obchodzi 26 lipca swoje 74. urodziny. Mick Jagger urodził się w 1943 roku w angielskim Dartford. Lider The Rolling Stones prowadzi życie prawdziwego rockmana. Dziś prezentujemy Wam kilka ciekawostek na jego temat, o których mogliście nie wiedzieć.

Urodziny Micka Jaggera! 7 ciekawostek na jego temat, o których mogłeś nie wiedzieć fot. ons.pl / Capital Pictures

Mick Jagger jest prawdziwym rockmanem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Charyzmatyczny lider The Rolling Stones to bez wątpienia żywa legenda. Kariera pełna licznych romansów i skandali trwa już ponad 50 lat.

W związku z 74. urodzinami artysty prezentujemy dziś siedem interesujących faktów z jego życia, o których mogliście nie wiedzieć.

Sir Mick Jagger

W 2003 roku brytyjski wokalista został szlachcicem jako trzeci muzyk w historii. Wcześniej królowa Elżbieta II nadała ten prestiżowy tytuł jedynie Paulowi McCartney’owi i Eltonowi Johnowi.

73-letni tata

Jagger to jeden z najstarszych ojców w świecie muzyki. W grudniu 2016 roku urodziło mu się już ósme dziecko – syn Deveraux Octavian Basil Jagger. Matką jest 30-letnia Melanie Hamrick.

Romans z Bowiem

Dwóch legendarnych artystów miało mieć romans w latach siedemdziesiątych. Mimo że nigdy nie zostało to potwierdzone przez nich, ta słynna historia co jakiś czas powraca. Romans Bowiego i Jaggera został nawet opisany w jednej z najnowszych biografii wokalisty The Rolling Stones, którą stworzył Christopher Andersen.

Koncert dla 1,5 miliona osób

W 2006 roku Mick Jagger i The Rolling Stones zagrali jeden z największych koncertów w historii. Ich występ na słynnej Copacabanie w Rio De Janeiro oglądało 1,5 mln osób.

Biznesy z legendarnym Beatlesem

Mało kto wie, że w latach sześćdziesiątych Jagger niemal założył wytwórnię muzyczną razem z Paulem McCartney’em. Ostatecznie jednak The Beatles stworzyli ją sami.

Szaleństwo na scenie

Ruchy artysty należą do najsłynniejszych na świecie. Mało kto szaleje na koncertach, tak jak Jagger. Śpiewa, tańczy, biega, skacze. Wiele źródeł podaje, że w ciągu jednego show rockman potrafi przebiec prawie 20 kilometrów. O jego scenicznym szaleństwie powstało wiele utworów, w tym przebój "Moves Like Jagger" grupy Maroon 5.

Występy z innymi gwiazdami

Legendarny wokalistka chętnie występuje na scenie z innymi, często z dużo młodszymi gwiazdami. W trakcie swojej wieloletniej kariery śpiewał wspólnie chociażby z Taylor Swift, Lady Gagą, Foo Fighters, U2, Fergie, Tiną Turner, Davidem Bowiem, Lennym Kravitzem czy Christiną Aguilerą.

RadioZET.pl/uselessdaily.com/ ppcorn.com/ohfact.com/PK

Oceń