Zamknij

31. urodziny Moniki Brodki. 5 niezapomnianych hitów artystki

Redakcja
07.02.2018 12:05
31. urodziny Moniki Brodki. 5 niezapomnianych hitów artystki
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER, OLSZANKA/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek obchodzi 7 lutego swoje 31. urodziny. W trakcie kilkunastoletniej kariery artystycznej Monika Brodka udowodniła już niejednokrotnie, że nie boi się zmian i wyzwań. Dziś przypominamy 5 jej nieco starszych, ale niezapomnianych przebojów.

Monika Brodka pokazała, że udział w talent show daje szansę na rozpoczęcie kariery pełnej sukcesów. Jej debiutancki album z 2004 roku pokrył się złotem i przyniósł hity, które cieszyły się ogromną popularnością w Polsce. Podobnie jak kolejna płyta „Moje Piosenki”, gdzie młoda artystka kontynuowała obraną przez siebie wcześniej drogę. Jej muzyka była chwytliwa, melodyjna i bardzo popowa.

Prawdziwa rewolucja przyszła jednak w 2010 roku wraz z wydaniem słynnego już albumu „Granda”. Dzieło zrobiło furorę wśród krytyków muzycznych i słuchaczy. Dwa prestiżowe Fryderyki, podwójna platyna za sprzedaż oraz świetne recenzje. Tym razem Brodka odeszła od radiowej przebojowości i zaprezentowała swoją nieco bardziej artystyczną stronę.

Rok 2016 przyniósł dojrzałe oraz mocno alternatywne „Clashes”. Platynowy album powstawał głównie w Stanach Zjednoczonych. Piosenkarka postanowiła stworzyć krążek pełen bogatych, często mrocznych i niepokojących aranżacji.

5 niezapomnianych hitów Moniki Brodki

"Ten"

"Miałeś być"

"Dziewczyna mojego chłopaka"

"Znam Cię na pamięć"

"Miał być ślub"

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK