Zamknij

Valentina z Francji – ile ma lat i kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020? [WIEK, PIOSENKA]

30.11.2020 10:02
Valentina Francja Eurowizja Junior 2020
fot. Nathalie Guyon / EBU / junioreurovision.tv

Valentina z Francji wygrała Eurowizję Junior 2020 w Warszawie. Utalentowana młoda piosenkarka zdobyła 1. miejsce w konkursie z piosenką „J’imagine”, do której zaprezentowała bardzo kolorowy i uroczy występ. Kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020 Valetina i ile lat ma Francuzka?

Eurowizja Junior 2020, której patronem medialnym było Radio ZET, przeszła do historii. Tegoroczny konkurs wygrała Francja, którą reprezentowała Valentina z utworem „J’imagine”.

Kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020 i ile ma lat? Poniżej możecie przeczytać ciekawostki na temat Valentiny.

Eurowizja Junior 2020: wyniki. Francja wygrała konkurs. Które miejsce zajęła Polska?

Valentina z Francji – ile ma lat i kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020? [WIEK, PIOSENKA]

Valentina Tronel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020, urodziła się w 2009 roku i ma obecnie 11 lat. Francuzka pochodzi z miasta Rennes na zachodzie Francji.

W 2016 roku 7-letnia wówczas Valentina wzięła udział w Przesłuchaniach w Ciemno do czwartej edycji francuskiego The Voice Kids. Dziewczynka nie przeszła jednak do kolejnego etapu.

Polska na Eurowizji Junior 2020. Tak wyglądał występ Ali Tracz w konkursie [WIDEO]

Eurowizja Junior 2020: kto głosował na Polskę i na kogo głosowali Polacy?

Dwa lata później pojawiła się na przesłuchaniu do popularnej dziecięcej grupy Kids United Nouvelle Generation. Valentina dostała się do zespołu i wydała z nim już dwa studyjne albumy. Kids United powstało, aby wspierać kampanie  UNICEF. Członkinie biorą udział w misjach organizacji będącej częścią ONZ.

Prywatnie Valentina jest wielką fanką muzyki. Jej ulubioną piosenkarką jest Ariana Grande.

„J’imagine” to jej debiutancki solowy singiel w karierze. Zwycięstwo Valentiny na Eurowizji Junior 2020 jest pierwszym triumfem Francji w tym konkursie. Dotąd najlepszym wynikiem kraju było 2. miejsce w 2018 roku.

Eurowizja Junior 2020: Ida Nowakowska zrobiła niespodziankę. Zatańczyła na scenie [WIDEO]